איך מתמודדים עם קשיי למידה באנגלית?

בעוד חלק מהילדים מצליחים לקלוט את השפה האנגלית וחוקיה באופן מהיר וקל יחסית, מנגד תלמידים רבים חווים קשיי למידה באנגלית. הסיבה הראשונה לכך היא משום שלא כל ההורים מתחילים ללמד את הילדים שלהם ולחשוף אותם לאנגלית כבר מגיל מוקדם. ככל שהילד מתבגר, חלון ההזדמנויות ללימוד שפה זרה קטן ובגילאי 5-7 יש לא מעט ילדים שחווים קושי לאמץ את השפה האנגלית לחיקם. השפה האנגלית שונה לגמרי מהשפה העברית וזו עוד סיבה לאותם קשיים. יחד אם זאת, רוב המסגרות הבית ספריות לא מעבירות את השפה בהתאם ליכולות של כל הילדים. מה שבפועל קורה הוא שנוצר מצב בו הילדים שקולטים את השפה מתקדמים ביחד עם המורה והילדים שמתקשים נשארים מאחור. בנוסף, השיטה ללמד אנגלית בבית הספר היא מובנית ולא משתנה כבר שנים רבות. לצערינו, שיטה זו נמצאה לא יעילה ובטח שלא מתאימה לכולם.

אז מה עושים בפועל כשיש קשיי למידה באנגלית?

ברוב בתי הספר מתחילים לימוד אנגלית לילדים בכיתה ג‘. יש כמה דרכים לסייע לאותם ילדים החווים קושי. הדרך השנייה היא באמצעות משחק. היום ניתן לרכוש ערכות מעולות, חוברות למידה מדליקות שלילדים הרבה יותר קל להתחבר, מאשר לחוקים היבשים וקטעי הקריאה הארוכים שנלמדים בכיתה. מדובר ביצירת חוויה של ממש, דרכה הילדים מחזקים את הביטחון שלהם ומייעלים את התהליכים הקוגניטיביים בהקשר של למידת השפה האנגלית. כדי שהתהליך יטיב עם הילדים והם אכן יגיעו לתוצאות, חשוב לרכוש ערכת לימוד משחק בהתאם לרמה שלהם.

יש עוד דרכים לשפר את היכולות של הילדים כמו למשל לשבת איתם ביחד, להקריא להם סיפורים שהם מתחברים אליהם, לשחק איתם את המשחקים עד שהם יצליחו לשחק ביחד בכוחות עצמם, להכניס את השפה לתוך היום יום של הבית. כך לאט לאט ובהדרגה – תראו את השיפור. חשוב מאוד לא להתייאש, לא לוותר ולמצוא לכל ילד וילדה מיומנויות למידה אשר יתאימו להם.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
תוכן עניינים
עוד בנושא
רכישת קישורים
מעוניינים לכתוב לנו לאתר?