ההשפעות הפסיכולוגיות של מעבר דירה – הרבה יותר משמעותיות משחשבתם

בעוד כי המון לא מודעים לכך, ההשפעות הפסיכולוגיות של מעבר דירה הן אינטנסיביות הרבה יותר ממה שרוב האנשים חושבים, ואם עברתם דירה בעבר בוודאי אתם מבינים בדיוק על מה אנחנו מדברים – בהתחלה יש מעין תחושה שהכל מתון תחת שליטה שכן, כבר התגברתם על הקושי של מציאת דירה. אולם, במהרה מתחילים לגלות עד כמה אינטנסיביים יכולים להיות התכנונים השונים הכרוכים בעניין ועד כמה ההשפעות האלה של מעבר דירה מהוות אימפקט גדול על כל אלו שמבצעים את הדבר. אז מהי אותה השפעה מדוברת, כיצד ניתן להתמודד איתן ואיך תוכלו לערוך מעבר דירה בצורה הנכונה? בכתבה זו תוכלו למצוא את כל התשובות. 

 

ההשפעות הפסיכולוגיות של מעבר דירה – מהן?

בעת בה אנו מדברים על ההשפעות הפסיכולוגיות של מעבר דירה, חשוב להבין בדיוק מהן אותן השפעות פוטנציאליות על מנת שתוכלו להיות מודעים אליהן, זאת לפני שאתם מחפשים אחר שירותי הובלות בחיפה. למעשה, מעבר דירה מפעיל עליכם לחץ אינטנסיבי בכל גיל שכן, קשה מאוד להפעיל שיקול דעת נכון בזמן האריזות, אם כי תצטרכו גם להיפרד מחפצים ופריטים מסוימים, מה שעלול לגרום לכם לעצבות מסוימת ואפילו לצברח עד מאוד את הילדים שלכם. 

 

יש גם השפעות חיוביות

ההשפעות הפסיכולוגיות של מעבר דירה אינן רק שליליות וקשורות לסטרס ולקשיים שבתהליך שכן, ממצאים מראים כי ייתכן שמעבר דירה יוכל לסייע לכם בשיפור הזיכרון. לפי מחקר שהתפרסם בשנת 2016, קיים סיכוי סביר יותר שתיזכרו אירועים משמעותיים אשר מתרחשים סביבכם כאשר עברתם דירה במקום להישאר באותו המקום. בעיצומו של המחקר, המשתתפים התבקשו לשתף את כל הנוכחים בחדר בחוויות המשמעותיות והזכורות ביותר שלהם. למעשה, נמצא כי מעל רבע מאותם זיכרונות של המשתתפים במחקר התרחשו בסמוך למעבר הדירה שלהם. מחברי המחקר כינו תופעה זו "קפיצת רילוקיישן", והסבירו אותה על ידי כך שהאדם נוטה לזכור דברים בצורה ברורה יותר כאשר יש עבורם מעין נקודת רפרנס ברורה – בדיוק כמו מעבר דירה לצורך העניין. 

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
תוכן עניינים
עוד בנושא
רכישת קישורים
מעוניינים לכתוב לנו לאתר?