איך להפסיק התמכרות

התמכרות היא מצב גופני מאד בעייתי שבו הגוף מרגיש שהוא צריך, לצורך קיום ממשי ויומיומי חומר מסוים. באופן טבעי יהיה מדובר בחומרים שיש להם השפעות לא חיוביות על הגוף ועל התפקוד שלו ועם התארכות משך השימוש במרכיבים האלה תיפתח תלות של ממש בין הימצאות החומר במערכות הגוף לבין האפשרות של הגוף לתפקד בצורה תקינה ונורמלית. אז איך להפסיק התמכרות? רופאים רבים מכירים את הנושא וכאשר הם רושמים תרופה זו או אחרת למטופל הם ייקחו בחשבון את האפשרות של פיתוח תלות וינחו בהתאם. חשוב לדעת שבמקרים רבים ההתמכרות תתרחש אחרי שימוש לא נכון או בהגדלת המינון שלא בעצתו של הרופא. מכאן החשיבות של נטילת תרופות אך ורק על פי ההנחיות והרישום של הרופא ובמידה ויש בעיה כלשהי – חשוב להתייעץ איתו באופן מיידי.

 

איך להפסיק התמכרות לחומר זה או אחר?

חשוב לדעת ולהבין שגמילה היא תהליך, ללא קשר לחומר שממנו צריך להיגמל או לנסיבות אשר בגינן ההתמכרות קרתה. היא צריכה להתבצע בליווי של אנשי מקצוע ממגוון תחומים על מנת לתת לאדם שנגמל את המעטפת בכל תחום שבו הוא יצטרך. גמילה מאופיאטים למשל נחשבת למורכבת ומאתגרת בשל ההשפעה של החומר על הגוף ועל התפקוד, זאת בניגוד מוחלט לכאבים וחוסר הנוחות שחש אותו אדם ושבגינם נרשמו לו התרופות מלכתחילה. במהלך הגמילה צריך רופא, עובדת סוציאלית או איש מקצוע אחר מהפן הטיפולי וחשוב ביותר שתהיה תמיכה מצד בני משפחה או חברים. יש חשיבות גבוהה לכך שהנגמל ירגיש שהו בסביבה טובה, בטוחה וחיובית ומכאן המאמצים שמושקעים ביצירת הסביבה הזאת למען הצלחת התהליך והגמילה.

 

 

החשיבות של התאמת תהליך הגמילה לכל אדם בנפרד

כל אדם מתמודד אחרת עם הימצאותם של חומרים או מרכיבים כאלה ואחרים בתוך הגוף שלו ומכאן החשיבות של הבנה איך יהיה הכי נכון ומתאים לסייע לו בגמילה. כל תהליך גמילה חייב להיות מותאם אישית על פי מגוון פרמטרים או קריטריונים של מי שנגמל וזה מה שיבטיח שאכן התהליך יהיה יעיל ומוצלח ובסופו תהיה גמילה מוחלטת, בטוחה ונכונה. חשוב להתאזר בקורטוב של סבלנות ולדעת שגם כאשר נראה שהתהליך מתקדם על פי הציפיות עדיין יכולים לקרות צעדים שייקחו אחורה את כל המעורבים בעניין. אט אט עם נחישות, תמיכה, הכלה ועבודה עם אנשי מקצוע – אפשר יהיה לראות את האור בקצה המנהרה ולדעת שנמצאים בדרך הנכונה והמבטיחה.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
תוכן עניינים
עוד בנושא
פסוריאזיס

עולם הרפואה מכיר כיום במגוון רחב של מחלות עור ויש אנשים שהמגע השוטף של העור שלהם עם האוויר

טיפול בדלקות פרקים

הפרקים או המפרקים, הם אזורים בגוף שבהם יש נקודות חיבור בין שתי עצמות. לחיבור זה יש חשיבות גבוהה

רכישת קישורים
מעוניינים לכתוב לנו לאתר?