טיפול בדלקות פרקים

הפרקים או המפרקים, הם אזורים בגוף שבהם יש נקודות חיבור בין שתי עצמות. לחיבור זה יש חשיבות גבוהה ומיוחדת, שכן בזכותו מתאפשרת תנועה רחבה וגמישה. המפרקים הבולטים והמוכרים ביותר הם המרפק, הברכיים וכמובן מפרק הירך. יש חשיבות לכך שהם יהיו בריאים והתפקוד שלהם יהיה תקין כל הזמן, שכן אם המפרק לא תקין יהיה קשה מאד לתפקד ובמקרים רבים אפילו בלתי אפשרי. יחד עם זאת, כמו כל איבר אחר בגוף – גם המפרקים יכולים לסבול מדלקות, פגיעות או זיהומים וחשוב מאד לדעת איך טיפול בדלקות פרקים יכול להחזיר אותם לפעולה ללא עיכוב או דיחוי. דבר נוסף ולא פחות חשוב לדעת הוא שגם מבוגרים וגם ילדים יכולים לסבול מכאבים ודלקות במפרקים ולכן חשוב למצוא איש מקצוע רפואי שמתמחה בתחום זה על מנת לקבל ממנו את הייעוץ המתאים והנכון ביותר.

 

איך מתבצע טיפול בדלקות פרקים?

לפעמים חשים חוסר נוחות או כאב ואפילו לא יודעים שמדובר בעצם בדלקת פרקים. בתחילה פונים לרופא המשפחה או רופא הילדים המטפל והוא זה שינחה האם מדובר במקרה שמצריך פנייה לראומטולוג. ברשת האינטרנט אפשר למצוא הרבה מאד מידע עשיר ומגוון אודות דלקות פרקים ועולם הרפואה הראומטולוגי באופן כללי, כמו באתר amarilyo.com שנכתב על ידי אנשי רפואה מומחים ומוסמכים. כאשר מדובר בדלקת פרקים זהו שם כולל לכמה תתי סוגים של מחלות ולכן הצעד הראשון יהיה אבחון מדויק של סוג הדלקת ושל החומרה שלה. לאחר מכן ייתן איש המקצוע את ההמלצות שלו בנוגע לטיפול יעיל ונכון ככל האפשר שגם יתאים למטופל עצמו, לגיל שלו ולשגרת היומיום שהוא מנהל על מנת שלא להפריע בה וגם למצב של התקדמות הדלקת. אין עוררין על כך שחשוב מאד לפעול על פי ההנחיות של הרופא, מה שיבטיח להקלה ושיפור המצב.

 

 

להקל על הסבל שנגרם מדלקת פרקים

יש כמה סוגים של טיפולים שהמטרה שלהם היא הקלה על חוסר הנוחות והכאבים שחשים אלה שאובחנו עם דלקת פרקים. ראשית אפשר להיעזר בתרופות משככות כאבים, יש כאלה שניתנות דרך מרשם רופא והן מתאימות יותר לכאבים הייחודיים של דלקת פרקים. לעיתים יציע הרופא שינוי בשגרת היומיום של המטופל – ירידה במשקל או שינוי בתפריט היומי או השבועי שלו, כאשר מדובר בדלקת במפרך הברך, למשל, על מנת להפחית מהעומס עליה. טיפולי פיזיותרפיה גם הם יכולים להיות מתאימים מאד על מנת לשפר את המצב שהמפרק והחזרתו לתפקוד תקין. במקרים חמורים במיוחד הרופא יבצע אבחנה מדויקת בכלי דימות על מנת לבדוק האם ניתוח יכול להיות הפתרון למטופל ספציפי שהגיע אליו לקבלת ייעוץ. חשוב מאד לפנות לרופא ראומטולוג כמה שיותר מהר על מנת שמצב המפרק לא יחמיר.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
תוכן עניינים
עוד בנושא
איך להפסיק התמכרות

התמכרות היא מצב גופני מאד בעייתי שבו הגוף מרגיש שהוא צריך, לצורך קיום ממשי ויומיומי חומר מסוים. באופן

רכישת קישורים
מעוניינים לכתוב לנו לאתר?