חיים בטוב עם בן זוג היפראקטיבי

לחיות לצד בן זוג היפראקטיבי זו משימה מאתגרת ולא פשוטה. מדובר בתופעה שקשה מאד, עד כדי בלתי אפשרי לשלוט בה. מי שיש לו אותה יימצא בתנועה מתמדת, ללא יכולת לעצור, לשבת או להירגע. את אותם אנשים מאפיינת תזזיתיות שלא מרפה וכאמור – חוסר שקט ותנועתיות יתר.
אם לא מספיק הסממנים החיצוניים וההשפעה שלהם על מי שנמצא בסמוך (כמו בני משפחה או חברים שמתארחים או נפגשים), הרי שגם הפן המנטלי של ההיפראקטיביות אינו פשוט. מדובר באנשים מבריקים וחכמים, שהמוח שלהם עובד כל הזמן וזה בא לידי ביטוי חיצוני. ייתכן שזה יורגש בפטפטת בלתי נגמרת, בדיבור אסוציאטיבי שיעבור מנושא לנושא ללא הפסקה ובקושי לקבל החלטות חשובות בשל שקילת כל הנתונים והפרמטרים המהותיים. אין ספק כי בן זוג שכזה ידרוש דרך התמודדות מסוימת, שחשוב יהיה לדעת עליה ולפעול על פיה.

איך לחיות עם בן זוג היפראקטיבי

בעולם ייעוץ הנישואין והזוגיות אפשר למצוא שלל טיפים ועצות, אשר יתאימו לכל זוג ולכל משפחה. ישנם אנשי מקצוע העוסקים בתחום של טיפול זוגי. חלקם אף בעלי התמחות בהיפראקטיביות ובהתגברות עליה כחלק מחיי היומיום הזוגיים והמשפחתיים. הם ייתנו לבן הזוג השני כלים ורעיונות להתמודדות. לבן הזוג ההיפראקטיבי, גם כן יינתנו טיפים ועצות איך להקל על עצמו ועל ההופעה של תסמיני התופעה.
כך אפשר יהיה למצוא את הדרך הטובה ביותר לשגרה שמתאימה באופן אישי לכל זוג ולכל משפחה. הטיפול יוכל לעזור לבעיות חוסר ביטחון עצמי בזוגיות, אשר בוודאי צצות כאשר לאחד משניכם יש ADHD. ההתנהלות היומיומית תהיה הרבה יותר נוחה ופשוטה, ללא קשיים מיותרים ועם מענה בכל פעם שצץ קושי או אתגר. עם עזרה כזו, כל בני המשפחה יוכלו לחיות על מי מנוחות.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
תוכן עניינים
עוד בנושא
רכישת קישורים
מעוניינים לכתוב לנו לאתר?