טיפול זוגי – כשגברים ונשים נפגשים בחדר אחד

זוגות רבים עוברים ביחד זה לצד זו שנים רבות של זוגיות טובה שלאט לאט מתמגנטת לשגרה של חיי היום יום. ילדים נולדים, כל אחד מפתח את עצמו בכיוונים אחרים ולפעמים כל אחד גם משתנה מאוד וזה משפיע לרעה על הזוגיות. אם לא יודעים לאזן בין כל תחומי החיים ולמצוא את. הזמן להשקיע בזוגיות בצורה יומיומית, הקשר הולך לאיבוד. יחד עם זאת, אם תופסים את זה בזמן, טיפול זוגי יכול לעזור מאוד גם במניעת פרידה, גם בגישור על הפערים וגם אפילו להציל זוגות בדקה ה-90 מגירושים.

 

מה צריך כדי שטיפול זוגי יצליח?

קודם כל, צריך ששני הצדדים ירצו בטיפול וירצו לשקם את הקשר שלהם, כשהם שמים נושאים כמו משפחה וילדים בראש מעיינם. אם יש אפילו קמצוץ של אהבה, חברות, אמון ותקשורת זה בהחלט יכול לעבוד. הדבר השני שחייבים כדי להצליח הוא זמן. על הזוג להשקיע זמן בקשר שלו מלבד היותו מגיע לטיפול זוגי. קשר זוגי הוא ממש כמו צמח או פרח ואם לא משקים ומטפחים אותו יום יום, הוא נובל. בנוסף, חשוב למצוא מטפל או מטפלת שיש בינו או בינה לבין הזוג כימיה, תקשורת טובה ומחברת. הזוג צריך להתחבר לגישה של המטפלת, להרגיש שהוא יכול לסמוך עליה ולהיפתח במאת האחוזים.

איך בוחרים מטפל זוגי?

יש היום המון גישות לטיפול זוגי החל מפסיכולוגיה זוגית ועד קואצ‘ינג. כדי שהטיפול אכן יצליח ותהיה התאמה חשוב לבחור טיפול שקודם כל מתאים למצב שבו הקשר נמצא. יש הבדל בין זוג שיש לו מעט בעיות לבין זוג שנמצא על גבול האהבה שנאה וחושב על גירושים. כפי שמאתרים רופאים מומחים אחרים, אפשר להיעזר בהמלצות דרך אנשים שמכירים, לעקוב אחרי פרופילים של מטפלים ברשתות החברתיות, לצפות בסרטונים ולחפש מישהו או מישהי שאתם הכי מתחברים אליהם.

 

 

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
תוכן עניינים
עוד בנושא
רכישת קישורים
מעוניינים לכתוב לנו לאתר?