חוסר ביטחון עצמי בזוגיות – אתם לא לבד במערכה

גברים ונשים כאחד חשים חוסר ביטחון בזוגיות, בעיה המשליכה לאספקטים אחרים וגורמת לתסכול. לעיתים אותם אנשים מודעים לחוסר הביטחון הזה, ולעיתים הוא בתת המודע שלהם, כתוצאה מחוויות וסיטואציות שחוו בילדות. חוסר ביטחון בזוגיות יכול לבוא לידי ביטוי בכישלונות במציאת בן/בת זוג, או בהישארות במערכת יחסים זוגית לטווח הארוך. לחילופין, הדבר יכול לקרות גם כאשר אנו נמצאים בתוך מערכת זוגית וחשים קושי לתקשר עם בן הזוג, שומרים דברים בבטן, בעיות ביחסים אינטימיים ועוד.

מדוע נוצר מצב של חוסר ביטחון בזוגיות?

ובכן, לשאלה זו אין תשובה חד משמעית. אצל כל אחד מאיתנו הסיבה יכולה להיות שונה לחלוטין. למשל, אדם שחווה בילדותו גירושין מכוערים מצד הוריו, עלול למצוא קושי או לפתח פחדים במערכת זוגית משל עצמו. לעומת זאת, ישנם אנשים הסובלים מבעיה המגיעה ממקום של חשש לגבי העתיד, אצל אחרים הבעיה היא בשל חוסר ביטחון שונה לחלוטין, הקשור למראה החיצוני שלהם – המשליך למקומות האלה.

איך מטפלים?

ישנן מגוון שיטות לטפל בנושא ולכל שיטה יש את היתרונות שלה כמובן. בחוסר ביטחון בזוגיות ניתן לטפל באמצעות מטפל, כמו למשל קואצ‘ר או פסיכולוג. אולם ניתן לבחור בשיטה אחרת לגמרי, כגון טיפול בפרחי באך. גם טיפול CBT, שהוא בבסיסו טיפול התנהגותי, יכול לסייע לטפל בבעיה. כדאי אולי לנסות טיפול זוגי, כיוון שבו שני בני הזוג עובדים יחד על מערכת היחסים ועל הבעיות שלהם.

מאיפה מתחילים?

השלב הראשון הוא שלב ההכרה. קודם כל עליך להבין ולהכיר בעובדה שאת/ה חש/ה חוסר ביטחון ולנסות להבין מאיפה הוא מגיע. האם זה משהו שנוצר עם הזמן או שתמיד הרגשת ככה? זה הזמן להכיר את החוזקות והתכונות הטובות שלך ומה שנקרא ”להרים לעצמך“. אם את/ה מתקשים לעשות זאת בכוחות עצמך, מומלץ לפנות למטפל או איש מקצוע שיסייע לכם בתהליך.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
תוכן עניינים
עוד בנושא
רכישת קישורים
מעוניינים לכתוב לנו לאתר?