טיפול טבעי במחלות מעיים שיביא סוף לסבל

המעיים שלנו הם סוג של צינור ארוך וחלול. הם מתחילים מסופה של הקיבה – ומגיעים עד לפי הטבעת. דופן המעיים מורכב משריר חלק ומקרומים. החלק העליון שלה נקרא תריסריון, אחריו מגיע המעי הדק, המחולק לגג'ונום והאילאום. בסוף, יש את המעי הגס, אשר מחולק לשישה חלקים: מעי אטום, מעי עולה, מעי רוחבי, מעי יורד, כרכשת, חלחולת ופי הטבעת.
תפקידו של
המעי הדק הוא לעכל את המזון ולספוג את הרכיבים שבו. המעי הגס סופג את המים, המלחים ומייצר את התוצאה.
במצבים של דלקת, לרוב מדובר בהתפרצות של מחלה, אשר מעודדת היווצרות תסמינים המופיעים לאורך כל מערכת העיכול כמו כיבים, שלשול, חום, כאבים ועוד. טיפול טבעי במחלות מעיים, כמו קוליטיס וקרוהן, מוכיח את עצמו פעם אחר פעם כמסייע ומקל על התסמינים.

מהו טיפול טבעי במחלות מעיים?

על פי הגישה ההוליסטית, ישנה הרפואה הטבעית. זו כוללת, בין השאר, שינויים בתפריט התזונתי, חליטות ותמציות של צמחי מרפא, הימנעות מעישון וצריכת משקאות אלכוהוליים. כל אלו לצד טיפולי דיקור מהרפואה הסינית. השיטות המשולבות מסייעות בהקלה משמעותית ולעיתים – אף בריפוי מלא של מחלות מעיים. ההמלצה הינה להימנע ממזונות עתירים בשומנים, מזונות שעוברים תהליכי עיבוד תוך הקפדה על אוכל עשיר, טרי או מבושל.

צמחי מרפא המסייעים למניעה וטיפול מחלות מעיים דלקתיות הם ליקוריץ שוש קירח, אניס, מליסה רפואית שן הארי, מנטה ומרווה רפואית. לכל צמח יש את הסגולות הרפואיים שלו, לרבות איזון פעילותה של מערכת העיכול והמעיים, הקלה בעוויתות, כאבי בטן וגזים, מליסה רפואית, שיפור תהליכי פינוי פסולת ממערכת העיכול וטיפול בעצירויות ושלשולים. בנוסף, צמחי מרפא אלה מסייעים למנוע היווצרות של תהליכים דלקתיים, וירוסים וחיידקים במערכת העיכול והמעיים.

כדאי לכם לנסות סוגים שונים של טיפולי רפואה משלימה – ולראות מה עובד עבורכם.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
תוכן עניינים
עוד בנושא
טיפול בדלקות פרקים

הפרקים או המפרקים, הם אזורים בגוף שבהם יש נקודות חיבור בין שתי עצמות. לחיבור זה יש חשיבות גבוהה

סוגי דלקות

המושג דלקת הוא שם של קבוצת תופעות רפואיות שמה שמשותף להם הוא תגובה של הגוף כנגד פולשים זרים,

רכישת קישורים
מעוניינים לכתוב לנו לאתר?