הסיוע הנלווה של טיפולי רפואה משלימה המוצעים היום

עד לפני כמה שנים כלל לא הייתה מודעות לנושא של טיפולי רפואה משלימה. כיום כבר ידוע שיש להם תרומה משמעותית להצלחתו של טיפול רפואי קובנציונלי ומכאן בעצם נגזר שמם. ישנם סוגים רבים של טיפולים משלימים שקשורים לאזורים שונים בגוף, בנפש או ברגש וכך כל מטפל או מטופל יכולים לבחור את סוג הטיפול שיהיה הכי מיטיב עם הטיפול הרפואי המקביל. ישנם טיפולים שהמטופל מכיר ומעדיף וישנם גם כאלה שייתכן והוא ירצה להימנע מהם. חשוב לקבל ייעוץ מאנשי מקצועי או רופאים מומחים על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה והטובה ביותר בנוגע לבחירת הטיפול המומלץ והמתאים ביותר עבור כל אדם. בנוסף, בחירת הטיפול ואופן הביצוע תלויים במצבו האישי והבריאותי של המטופל ומכאן החשיבות של הפגישות המקדימות וההתאמה האישית.

 

אילו סוגים של טיפולי רפואה משלימה נפוצים כיום?

להלן כמה דוגמאות לטיפולים משלימים נפוצים שיכולים לסייע רבות במתן תחושת ביטחון וכך לחזק את מי שממילא מתמודד עם מצב רפואי בעייתי –

  • טיפול רגשי – כשמו כן הוא – יש לו את היכולת לגעת בעומק הרגש, להעלות אל פני השטח קשיים מן העבר או בעיות שהמטופל חווה בסיטואציות כאלה ואחרות. הטיפול הרגשי יכול להתבצע בעזרת בעלי חיים, ציור, הבעה בעל פה ואפילו ריקוד ותנועה.
  • טיפול בצמחי מרפא – רקיחת תערובת של מיצוי צמחי בהתאמה אישית לכל מטופל בנפרד על מנת לסייע לו בחיזוק המערכת החיסונית שלו.

  • טיפולי מגע – יש מי שצריך את טיפולי המגע על מנת לתת לגוף שלו הרפיה עמוקה והפגת מתחים ויש את מי שפשוט אוהבים את התחושה של המגע העמוק והיא מרגיעה אותם וכך הם יכולים לחוש הרבה יותר טוב. רפואה אלטרנטיבית מתמקדמת גם בעיסויים מסוגים שונים כגון שיאצו, ועוד.
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תוכן עניינים

עוד בנושא
מהו רישיון רפואי ?

אם שמעתם את הביטוי רישיון רפואי ותהיתם מה בדיוק הוא כולל נסביר לכם כאן מהו רישיון רפואי. בישראל

זכויות נפגעי עבודה

רובנו עובדים קשה, חלקנו קשה מאוד. נותנים מעצמנו, משקיעים, עושים את כל המוטל עלינו, ממלאים את החובות שלנו.