טיפול באמצעות ספרות – ספרים כגורם מסייע

ספר יכול לשמש עבור לא מעט מטרות ושימושים. ישנם כל כך הרבה סוגים של ספרים, של סגנונות ושל סיפורים וכל אדם יכול למצוא את הז'אנרים שהוא מתחבר אליהם יותר או פחות. אחד השימושים של הספרים הוא העברת זמן בצורה טובה ונעימה, לא משנה איפה או מתי – בעת נסיעה בתחבורה הציבורית, בהמתנה בתור לרופא או בערב לקראת שעת השינה. כאשר קוראים ספר מרתק, שמתחברים לעלילה ולדמויות שלו והוא מושך את הקורא פנימה אל תוך עולם דמיוני – הספר יכול להשפיע על המחשבות והרגשות ולכן הוא יכול להיות גורם מפתח בעת התגברות על מכשול גופני או בזמן טיפול רפואי, על כן קיים טיפול באמצעות ספרות. קריאה בספר יכולה לרומם את מצב הרוח, להפיח תקווה ואופטימיות במטופל ולכן יש המלצה לא כתובה ולא רשמית להצטייד בספר טוב ואהוב בעת טיפול רפואי או אפילו אשפוז.

 

ההשפעה המטיבה של ספר על הטיפול הרפואי

כיום ידוע מעל לכל ספק שיש קשר הדוק בין הגוף והנפש ואם המחשבה והמנטליות נמצאות במצב חיובי – הרי שיש להן את היכולת להשפיע גם על הגוף. זה בדיוק מה שיעשה ספר טוב לנפש והרגש ומכאן יעילותו של כל טיפול באמצעות ספרות. איזה ספר? כל ספר שאוהבים ונהנים לקרוא. יש מי שמתחבר לסיפורי המקרא או לניתוחים שקשורים בכתיבה ולכן ספרים שונים מאת הסופר אורי אלטר למשל יהיו ספרים שיתאים לו לליווי בעת טיפול רפואי.

 

בתהליך של טיפול באמצעות ספרות אפשר לבחור בספרים של מדע בדיוני, רומן רומנטי או ספרות מתורגמת – ובלבד שהספר יהיה כזה שסוחף וכובש וימשוך את הקורא אל תוך העלילה פנימה. כך יישכחו הכאבים וחובר הנוחות של הטיפול הרפואי ואפשר יהיה בקלות יחסית להתגבר על כל מכשול ולסייע לגוף להחלים ולהתחזק. הספרים מסייעים גם עבור שיפור זיכרון בילדים והעשרת עולמם הפנימי בצורה משמעותית.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
תוכן עניינים
עוד בנושא
דיכאון ילדים

דיכאון הוא תופעה נפשית ורגשית שאין לה מגבלה של גיל, מגדר, דת או מצב אישי. אמנם יש תנאי

רכישת קישורים
מעוניינים לכתוב לנו לאתר?