סוכרת והשמנת יתר – האם יש קשר ביניהם?

ברגע שאדם בין אם מבוגר ובין אם צעיר אובחן בסוכרת טייפ 2, יש לו בין 3-9 שנים בהן הוא יוכל להשפיע על קצב ההתקדמות של המחלה, על מהלכה ואפילו לגרום לכך שהיא תיעצר במלואה. למעשה, סוכרת היא מחלה שהבסיס שלה הוא גנטי ולכן אם קרוב משפחה שלנו מדרגה ראשונה חולה במחלה, הסיכוי שלנו לחלות בה עולה. אבל אל תטעו. לא מדובר בגזירת גורל. יש לנו הרבה השפעה על קצב ההתפתחות שלה ויש גם לא מעט אנשים שחולים בה מבלי שהקרובים להם יהיו גם כן. אין כל ספק כי קיים קשר ישיר בין סוכרת והשמנת יתר כפועל יוצא מהתזונה שלנו.

 

סוכרת והשמנת יתר – מה הסיכון לחלות במחלה?

אינספור מחקרים מראים את הקשר בין השמנה לבין היווצרות של סוכרת. למעשה, השמנה היא הגורם המרכזי להיווצרותה של המחלה, הרבה יותר בהשוואה לגורמי סיכון אחרים כמו גנטיקה, עישון, אי ביצוע פעילות גופנית ועוד. זה נכון שיש לא מעט דברים שאפשר לעשות כדי לרדת במשקל כמו דיאטות ותפריט תזונה מאוזן, זריקה להרזיה, פעילות גופנית, אך אם לא נתמיד באלה לאורך זמן, הסיכוי לחלות בה ימשיך לטפס.  חשוב להבין כי הקשר בין השמנה לבין סוכרת מתנהל לשני הכיוונים. כלומר, מצד אחד השמנה נחשבת לגורם מרכזי בהיווצרות המחלה, אל מצד שני מי שכבר אובחן בתור חולה סוכרת, עלול כנראה לסבול מהשמנת יתר וזאת בשל זריקות האינסולין.

מה אפשר לעשות?

לנסות למנוע את קצב ההתקדמות של המחלה. הגעה לתזונאית מומחית במחלת הסוכרת ואיך ניתן לשלוט בה תוך התאמת תפריט תזונתי מאוזן והקפדה עליו, יכול מאוד לעזור. בנוסף, כדאי להקפיד על שינוי אורח החיים ועל ביצוע פעילות גופנית שתסייע לאזן את המדדים.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
תוכן עניינים
עוד בנושא
פסוריאזיס

עולם הרפואה מכיר כיום במגוון רחב של מחלות עור ויש אנשים שהמגע השוטף של העור שלהם עם האוויר

טיפול בדלקות פרקים

הפרקים או המפרקים, הם אזורים בגוף שבהם יש נקודות חיבור בין שתי עצמות. לחיבור זה יש חשיבות גבוהה

רכישת קישורים
מעוניינים לכתוב לנו לאתר?