חדש בעולם הרפואה

אחד התחומים שיותר מתפתחים כמעט בכל חודש שעובר, זאת תודות לכספים האדירים שמושקעים בתחום זה למחקרים בכל בעולם הוא עולם הרפואה. במקביל לכך, מערכת הבריאות בכל העולם עומדת בפני לא מעט אתגרים המצריכים להעלות את ההוצאות וזאת בשל עלייה בתוחלת החיים. במאה ה-20 הרפואה שינתה לגמרי את פניה וגם במאה ה-21 ברור לכולם שקצב השינוי רק עולה וזאת משום שיש המון מחקרים בתחום לצד התפתחות של טכנולוגיות דיגיטליות מתקדמות המאפשרים לבצע תהליכים כמו אבחונים לא פולשניים, בדיקות דימות, לעשות שימוש ברובוטים ובננו טכנולוגיה.

 

מכשיר לטיפול במיגרנות

אם אתם סובלים מכאבי ראש ומיגרנות באופן כרוני, המצאה חדשה יחסית שכבר פורסמה בכתבות, עיתונים, בלוג בריאות ידועים ברחבי העולם ועוד, ויכולה לגמרי לשנות את חייכם. המשיר פותח מרכז הרפואי רמב“ם בעיר חיפה והוא הבסיס לרעיון של פרופסור דוד ירניצקי – מנהל המחלקה לנוירולוגיה. במחקרים ראשוניים שנעשו על המכשיר נמצאה יעילות גבוהה. את המכשיר מצמידים לזרוע של המטופל ומדביקים עליו מדבקה. המכשיר שולח זרמים חשמליים לגוף ובאמצעות הסמרטפון נחסמים אותו הכאב שמאפייינים כאבי ראש ובעיקר מיגרנות. המכשיר עצמו פותח יחד עם חברת Theranica וכבר עשו עליו לא מעט מחקרים גם בארצות הברית וגם בישראל. מדובר באחת הבעיות הרפואיות המטרידות אנשים רבים ברחבי העולם. בעיה נוספת שנוצרת קיימת בשל הקושי לאבחן את הגורמים להיווצרות המיגרנה ולנטרל אותם משום שיש כל מיני גישות וכל מיני נתונים למדוע מיגרנות נגרמות.

 

נכנס לרשימת הכבוד בתחום הרפואה

מכשיר רפואי נוסף שזכה למקום של כבוד, גם כאן בארץ אבל גם בעולם נקרא TYTO. מדובר במכשיר קטן אותו ניתן לרכוש דרך קופות החולים השונות, כאשר הקהל היעד העיקרי הוא הורים לילדים. כהורים, אנחנו נוטים להילחץ מכל עליה של חום וממהרים לקבוע תור לרופא. המכשיר מאפשר לבצע בדיקות שונות בזמן אמת כמו בדיקת עור, בדיקת גרון, בדיקת אוזניים ובדיקת ריאות. לאחר הבדיקה מתקשרים עם רופא הילדים שמקבל את התוצאות ויכול להתאים תכנית טיפול מתאימה. הרבה פעמים המכשיר חוסך את ההגעה למרפאה.

 

המצאות נוספות בתחום הרפואה שהתגלו בשנה האחרונה הן מערכת קופסא שחורה שפותחה עבור רופאים מנתחים בחדרי ניתוח במטרה שניתן יהיה ללמוד מטעויות שמתרחשות, מכשיר המסייע להקלה בכאבי סינוסים, ביצוע אולטראסאונד ביתי באמצעות מכשיר ידנית ורובוט המסייע להשגיח על הפעילות היומיומית בבתים של אנשים בני הגיל השלישי.

מה מעכב מהמצאות חדשות בתחום הרפואה לפרוץ דרך?

אמנם מדובר בתחום שכל הזמן הולך רק קדימה ולא אחורה ואנחנו רואים את זה בהמון תתי תחומים, בין אם זה חולי סוכרת שלא צריכים יותר להזריק לעצמם אינסולין ובין אם אנשים הסובלים ממחלת הסרטן שיכולים להקל על עצמם במגוון צורות ותהליכי טיפול טבעיים כמו צמחי מרפא, אך עדיין יש לא מעט קשיים בדרך. הבעיה המרכזית היא משאבים. לא לכל פיתוח או המצאה יש את הכסף הדרוש כדי להתקדם לשלב הבא ויש גם מחסום ידע שהרבה פעמים מעקב המצאות שכביכול יש להן פוטנציאל מאוד גדול, אבל בשל חוסר בידע או תוצאות לא מספיק חזקות במחקרים, לא ניתן להתקדם הלאה. יחד עם זאת, אי אפשר לשכוח כי פיתוחים רפואיים רבים פותחו כאן בישראל וזכו להצלחה מסחררת כמו למשל תרופות מסוג אינטרפרון וקופקסון המסייעים בטיפול נגד מחלת טרשת נפוצה, פיתוח יצירת מעקפים בהנדסה גנטית במטרה לעקוף סתימות בעורקים, טיפול פוטו דינמי המסייע לטפל בסרטן הערמונית טיפול חדשני במניעת אי ספיקת לב ועוד.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
תוכן עניינים
עוד בנושא
איך להפסיק התמכרות

התמכרות היא מצב גופני מאד בעייתי שבו הגוף מרגיש שהוא צריך, לצורך קיום ממשי ויומיומי חומר מסוים. באופן

פסוריאזיס

עולם הרפואה מכיר כיום במגוון רחב של מחלות עור ויש אנשים שהמגע השוטף של העור שלהם עם האוויר

רכישת קישורים
מעוניינים לכתוב לנו לאתר?