למה אנשים מעשנים? כל הסיבות המנטליות

אין כמעט אדם שלא יודע ומבין את המשמעות הבריאותית של עישון. יחד עם זאת ולמרות עשרות אלפי מחקרים שנעשו בנושא, עדיין אחוז גבוה מהאוכלוסיה בוחר לעשן. עם הירידה בכמות האנשים שמעשנים טבק תוך מעבר לפתרונות עישון אחרים כמו קנביס, סיגריות אלקטרוניות, וופורייזר ותחליפי טבק, עדיין מדובר באחת ההנאות הגדולות של החיים לצד סקס, שתיית אלכוהול ואכילה. אנשים רבים מעשנים משום שהם בטוחים ומאמינים שהעישון מעניק להם משהו, הנה כמה מהסיבות העיקריות שבגללן אנשים מעשנים.

למה אנשים מעשנים? על לחץ וסטרס

אנו חיים בשנות ה-2000 של העידן המודרני. אנשים רבים נמצאים שעות ארוכות מחוץ לבית בעבודה ומתמודדים עם קשת רחבה של משימות ותהליכים. הם נמצאים תחת סטרס, לעתים כמעט מתמיד. מעשנים רבים בטוחים כי העישון מסייע להם להתמודד עם הלחץ, עם המתח, רגשות שליליים שאולי עולים בהם עם הסטרס, וזו בעצם הדרך שלהם להירגע.

שליטה במשקל

לא מעט אנשים טוענים כי העישון הוא תחליף לאוכל. הם פוחדים להשמין ובמקום לאכול הם פשוט מעשנים. יש מן האמת שעישון מדכא תיאבון השאלה היא מהן ההשלכות לכך, אבל זה כבר לפוסט אחר…

 

נטו הנאה וחברותא

לא מעט אנשים מעשנים פשוט כי זה גורם להם להנאה. העישון מנתק אותם מחיי היום יום, מכניס אותם לסוג של ”זן“, הם נמצאים במקום אחר בעולם אחר, גם אם זה רק לכמה דקות בלבד. יחד עם זאת, העישון יוצר סוג של חברותא ואנחנו רואים את זה במסעדות, במועדונים וברים, במקומות עבודה, כאשר אנו מתארחים אצל חברים תמיד יש את הקבוצה שיוצאת למרפסת לעשן ואפילו סתם ככה ברחוב. עישון מייצר סטטוס, מעמד, משהו שגורם לי להיות שייך לקבוצה כזו או אחרת ולאנשים מאוד קשה עד בלתי אפשרי לוותר על זה.

 

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תוכן עניינים

הנקראים ביותר