העולם הטיפולי במציאות אחרת – המציאות המדומה

מי שעדיין לא זכה להיחשף למושג vr או לא מודע לקשר בין מציאות מדומה רפואה וטיפול, להלן הסבר קצר- מדובר במערכת טכנולוגית היוצרת סימולציה של סביבה אשר גורמת למשתמש להרגיש שהוא נמצא בתוך עולם אחר לגמרי. אשליה חוויתית ומציאותית בסביבה אותה אנו בוחרים עבורו מראש. מדובר באחת הטכנולוגיות היותר מתקדמות של העשור האחרון, ומסתבר שהיא משליכה על מגוון רחב של תחומים ביניהם עולם הרפואה.

הקשר בין מציאות מדומה רפואה וטיפול

מציאות מדומה בתחום הרפואה יוצרת שינוי מואץ והיא לוקחת חלק בתהליכים שונים כמו לימוד ואימון רופאים ומנתחים במגוון של תהליכים חדשניים, הומור ובידור עבור כל אותם אנשי מקצוע מתחום הרפואה הנמצאים במהלך שעות העבודה שלהם בתוך מערכת שהיא קצת מורכבת וקשה להכלה במגוון היבטים וגם בהיבט של מכירה וקניה. למשל, כשיש המצאה או פיתוח חדש, דרך מציאות מדומה אפשר להעביר את זה באופן הכי ויזואלי ועמוק שניתן.

 

למעשה, טוענות חברות מציאות מדומה מובילות, מסתבר שלמציאות מדומה בעולם הרפואה יש מגוון של יתרונות ביניהם הפחתת כאבים, שיכוך נגד חרדות אצל ילדים ודיכאון, התמודדות עם טראומות, הפחתת כאב, רגיעה ושחרור מפני לחץ, חיבור לזכרונות, שיקום ועוד.

מציאות מדומה ברפואה איך זה עובד?

דמיינו לעצמכם קשיש הנמצא בבית חולים או בביתו והוא חווה בדידות קשה. בקושי באים לבקרו, הוא סובל ממחלות כמו סוכרת, דמנציה, פצעי לחץ, בעיות ראיה ושמיעה, הזיות, קשיים בשינה ובקושי מתפקד בכוחות עצמו. אותו קשיש מקבל הזדמנות מופלאה ומחברים אותו למערכת של מציאות מדומה עם משקפיים מיוחדות. לכמה רגעים, אותו קשיש נמצא במקום אחר לגמרי. זה יכול להיות מקום הזכור לו מצעירותו שם בילה עם אהבת חייו הנצחית כמו ונציה או פריז, זה יכול להיות על שפת הים או במלון יוקרתי. באותם רגעים אותו קשיש חווה תהליך ריפוי של ממש המביא איתו מגוון רחב של יתרונות אותם תיארנו קודם לכם.

 

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תוכן עניינים

עוד בנושא