סוגי דלקות

המושג דלקת הוא שם של קבוצת תופעות רפואיות שמה שמשותף להם הוא תגובה של הגוף כנגד פולשים זרים, זיהומים, פצעים או גירויים כאלה ואחרים. מדובר בעצם בתגובה של המערכת החיסונית של הגוף ובעצם הדלקת עצמה היא לא מה שתוקף את הגוף או מביא איתו תופעות כמו חום או דמומיות אלא המערכת החיסונית היא זו שנלחמת בזיהום, מה שגורר עלייה של חום הגוף ולעיתים נפיחות במקום שבו הדלקת מתרחשת. מכאן שדלקת יכולה לקרות כמעט בכל אזור בגוף, בכל איבר ולא תמיד אפשר להתכונן לקראתה. גם לא תמיד אפשר לדעת איך הגוף יתנהג ואיך תגיב המערכת החיסונית אל מול אותו זיהום או פולש. יחד עם זאת, בדיוק מסיבות אלה חשוב מאד להיות קשובים לגוף, לזהות סימנים שחורגים מהנורמה ומהתפקוד הרגיל של הגוף וכך לדעת שקורה משהו.

 

סוגי דלקות שונים

בתוך עולם התוכן הרחב והעשיר של מידע על דלקות יש סוגים שונים ולא מעט תת קבוצות או קטגוריות. יש דלקות שקורות מדי פעם, יכולות להיות מטופלו תרופתית ולאחר מכן הן יחלפו כלא היו ויש דלקות כרוניות שתוקפות את הגוף מדי פעם. אטופיק דרמטיטיס היא דלקת כרונית שמתבטאת בנגעים דלקתיים על גבי העור או פצעים קטנים והיא בעצם סוג של אלרגיה למגוון רחב של מרכיבים שנמצאים באוויר, בבדים או בכל אזור ומקום שנמצאים בו, מרכיבים שהגוף מזהה כגופים זרים ובעצם מתגונן מפניהם. מדובר בדלקת שיכולה לתקוף אנשים ללא שום הכנה מראש ובלי שאפילו אפשר לדעת שהיא קיימת בגוף וצריך להיערך על מנת להקל על התסמינים ועל הנגעים שמופיעים. הם עלולים לגרד, עלולה להיווצר תחושת חוסר נוחות עם בגדים מסוגים שונים וכאשר מדובר בילדים הרי שההתמודדות שלהם עלולה להיות פחות נוחה עם הנגעים והגרד.

 

 

התמודדות רפואית עם דלקות

אין ספק שהמחקר הרפואי מתקדם ותמיד יש חידושים והמצאות שהמטרה שלהם היא להקל על חולים או מטופלים בכל סוגי המחלות או הדלקות ובכל הגילאים. יש גם לא מעט קבוצות קהילתיות שהמכנה המשותף שלהן הוא אותה דלקת שמאפיינת הרבה מהחברים ויש נחמה לא קטנה בידיעה שיש עוד אנשים שסובלים או חשים חוסר נוחות בשל אותה תופעה רפואית. ביחד אפשר לחשוב על רעיונות להקלה, לשתף בחוויות אישיות ובתרופות או דרכים להתמודדות וכמובן לקדם את המחקר הרפואי. לקבוצות או אגודות תמיד יש כוח רב והנחמה בנוגע לכך שיש הרבה אנשים שמכירים את התופעה הרפואית או הדלקת היא נחמה חשובה שיש בה הרבה כוח ריפוי. כל שנותר זה לקוות שאכן עם הזמן יגיע גם המזור הרפואי שייתן גם את השקט הפיזי למי שסובל מהתסמינים של הדלקת.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
תוכן עניינים
עוד בנושא
איך להפסיק התמכרות

התמכרות היא מצב גופני מאד בעייתי שבו הגוף מרגיש שהוא צריך, לצורך קיום ממשי ויומיומי חומר מסוים. באופן

פסוריאזיס

עולם הרפואה מכיר כיום במגוון רחב של מחלות עור ויש אנשים שהמגע השוטף של העור שלהם עם האוויר

רכישת קישורים
מעוניינים לכתוב לנו לאתר?