איך מתמודדים עם התמכרות לטבק בדרך הקלה ביותר?

התמכרות לעישון, התמכרות לטבק, או התמכרות לסיגריות – איך שלא תקראו לזה, זו בעיה מוכרת ונפוצה. ההתמכרות מבוססת ברובה על הניקוטין – חומר שנמצא בטבק והוא ממכר. מאוד.
אבל התמכרות לסיגריות או לעישון היא מורכבת הרבה יותר מאר התמכרות לחומר הפעיל בטבק בלבד. אז ממה מורכבת התמכרות לטבק ואיך אפשר להתמודד איתה?

 

סיגריה רגילה, סיגריה אלקטרונית ומה שביניהן

סיגריות מכילות ניקוטין. זהו החומר הפעיל, הממכר ביותר מכל המרכיבים האחרים שבסיגריה, אבל מחקרים והמציאות, מראים אחרת – הניקוטין הוא לא האלמנט הממכר היחיד בסיגריה, כי אם העשן הנכנס לריאות, פעולת העישון הכוללת שאיפה ונשיפה מודעות של אוויר ועשן לתוך הריאות, העישון החברתי, שמקל על אנשים שונים להתגבר על ביישנות ולהתחבר יותר בקלות עם אנשים אחרים ועוד.

משום כך, אחד הפתרונות המעניינים ביותר שיצאו לשוק בשנים האחרונות, בתור מענה להתמכרות מזיקה לסיגריות רעילות היא סיגריה אלקטרונית.

מדובר על אמצעי פשוט ויעיל, הכולל שימוש מתון בניקוטין, תוך עישון של סיגריה בתהליך אידוי. במילים אחרות – סיגריה אלקטרונית מאפשרת לכם לעשן בכיף, להנות מתחושת העישון, מהחזקה של סיגריה ביד, שאיפה מתוך סיגריה באמצעות הפה וכל זה – בלי עשן, בלי רעלים ובלי להפריע לסביבה עם ריחות רעים ועשן רעיל.

 

כל האמצעים להתמודד עם התמכרות לטבק

בגלל כל היתרונות המצוינים מעלה, סיגריה אלקטרונית הפכה במהירות לאחד האמצעים הבולטים והנפוצים ביותר עבור אנשים המעוניינים להתמודד עם התמכרות לטבק.

יחד עם זאת, קיימים אמצעים מעניינים נוספים להתמודדות עם התמכרות לטבק, ביניהם:

  • מדבקות ניקוטין
  • סוכריות ניקוטין
  • מסטיק ניקוטין

אלה מסייעים לגוף להתמודד עם ההתמכרות לניקוטין, אבל אינם מטפלים בהתמכרות לעישון ולסיגריות, כי אינם כוללים את האלמנטים הרגשים והחושים כמו החזקת הסיגריה ביד ובפה, שאיפת עשן ונשיפה, לקיחת חלק במפגשים חברתיים עם מעשנים אחרים וכן הלאה.

לעומת זאת, סיגריה אלקטרונית מוכיחה עצמה יעילה יותר, בדיוק בגלל האלמנטים הללו.

 

שימוש בסיגריה אלקטרונית לצורך גמילה מטבק

למרות כל האמור מעלה, חשוב לציין כי רצוי להתייחס לשימוש בסיגריה אלקטרונית בתור שלב חשוב בתהליך גמילה מטבק ולא בתור האמצעי היחיד.

כדי לעבור תהליך שך גמילה מסיגריות בצורה יסודית, מקיפה לטווח ארוך, כדאי לבדוק מהן הסיבות (האמיתיות והעמוקות ביותר) בגללן התחלתם לעשן סיגריות מלכתחילה ואולי אף לפנות לסיוע מקצועי.

יחד עם זאת, כדי למצות את השלב של עישון סיגריות אלקטרוניות בצורה אופטימלית, כדאי להכיר את אפשרויות הבחירה הרבות העומדות בפניכם:

  • בחירת עיצוב, צבע, גודל ויצרן של סוג סיגריה אלקטרונית.
  • בחירת טעם של נוזל אידוי – קיימים טעמים שונים, כמו בטבק של נרגילה למשל.
  • בחיר אחוז ניקוטין בנוזל אידוי כדי להתאים לעצמכם באופן אישי את חוזק הסיגריה.
  • מחיר – קיימות סיגריות אלקטרוניות בטווח רחב של מחירים, החל בכמה עשרות שקלים וכלה בכמה מאות שקלים לסיגריה רב פעמית.
  • שיטת אידוי – ניתן לבחור בין מספר שיטות אידוי – בסגנון נרגילה, או בסגנון סיגריה. בסגנון מהודק, או בסגנון רפוי וחופשי – כל אחד לפי מה שנעים לו יותר.
  • סוג סוללה, כמות סוללות – משפיע בעיקר על משך הזמן שאתם יכולים להשתמש בסיגריה ללא צורך בטעינה.

 

לסיכום, גמילה מטבק היא לא תהליך קל, אבל אפשר להפוך אותו מעט קן ונעים יותר, אם משתמשים באמצעי עזר מתאים. סיגריה אלקטרונית נחשבת תחליף טבק הקרוב יותר לדבר האמיתי ולכן היא משמשת בצורה נרחבת עבור אנשים שרוצים להיגמל מסיגריות, אבל חשוב לציין כי גם סיגריה אלקטרונית היא שלב אחד בדרך לגמילה, אשר כדאי להשתמש בו בחוכמה ועם עוד קצת עזרה מקצועית.

 

 

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
תוכן עניינים
עוד בנושא
רכישת קישורים
מעוניינים לכתוב לנו לאתר?