האם יש קשר בין טיקים וחרדות? בוודאי שכן!

לא תמיד זה קל ומהיר לאבחן שאדם זה או אחר סובל מחרדות. ראשית, יש לא מעט סוגים של חרדות וכל אחד מהסוגים יכול לבוא לידי ביטוי חיצוני בכל מיני דרכים שונות. לעיתים קרובות לוקח זמן עד שמבינים שמדובר בחרדה, עד שמבינים את מה שגורם לה ועד שכל זה קורה הסממנים כבר עמוקים וטבועים בהתנהגות היומיומית וצריך להיעזר באנשי מקצוע על מנת להפחית אותם או להעלים אותם לגמרי. הביטוי החיצוני של סממני החרדות תלוי לא מעט בגילו של האדם שחווה את החרדות – אנשים מבוגרים יכולים מהר יותר לעשות את ההקשר, בעוד ילדים צעירים או בני נוער לא תמיד ידברו על העניין, יחושו מבוכה או יעשו כל מה שהם יכולים על מנת שלא ישימו לב שהם חווים משהו. במקרים אלה עלולים התסמינים להתפרץ ביתר שאת. אחת הדרכים לכך היא הופעת טיקים לא רצוניים. כלומר, שטיקים וחרדות קשורים זה לזה.

מהם טיקים וחרדות? ואיך מתמודדים איתם?

הטיקים הם שינויים פתאומיים שחלים בגוף וגם מהם יש לא מעט סוגים. הם יכולים להיות בולטים ונראים למתבונן מהצד ויכולים להיות קלים יותר ולא מורגשים או נראים. טיקים בעיניים הם סוג אחד שיכול לבוא בחשבון וגם אלה יכולים להיות בולטים או בלתי נראים.

כאשר יש תחושה או שנראה שאדם מסוים חווה טיקים מכל סוג חשוב לפנות אל אנשי מקצוע שמטפלים בהקשרים שונים של חרדות או התנהגות וכך להבין את מה שגורם לטיקים ואיך אפשר להתגבר עליהם בדרך הטובה והיעילה ביותר, תוך התאמה לאופיו ואישיותו של כל מטופל ומטופל. חשוב להתאזר בסבלנות ולהבין שההתמודדות עלולה לארוך קצת זמן אך ככל שמקדימים להתחיל אותה – כך אפשר לסיים אותה מהר יותר. טיפול פסיכולוגי או טיפול אלטרנטיבי בחרדה עשויים לסייע – יש לנסות ולראות איזה טיפול הוא היעיל ביותר.

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תוכן עניינים

עוד בנושא
על זוגיות ובנייה

ההחלטה לבנות בית לרוב נעשית תוך הסכמה מלאה של שני הצדדים הלוקחים חלק בזוגיות. אנחנו מסתכלים על העתיד