צרכנות נבונה בעידן הדיגיטלי – כך תעשו את זה

בעידן הדיגיטלי בו היקף הקניות באינטרנט נמצא במגמת עלייה ניכרת בכל עת, מרבית הישראלים כבר מזמן לא פוחדים לרשום את פרטי האשראי שלהם באתרים שונים ברחבי הרשת. מיותר לציין כי מדובר על הבחירה הנכונה שמעניקה לגולשים השונים את האפשרות להגיע למוצרים איכותיים במיוחד, במחירים אטרקטיביים, אך באותה הנשימה, חשוב להקפיד על מספר חוקים חשובים של צרכנות נבונה בדיגיטל:

 

  • להימנע ממכס – מאיזה סכום משלמים מכס היא שאלה שמעסיקה ישראלים רבים שכן, מחקרים שונים בנושא מעלים כי חמישית מהישראלים שהזמינו מוצר כזה או אחר באינטרנט, הופתעו לגלות שבנוסף למחיר שהופיע באתר, הם צריכים להוסיף כסף על מנת לשחרר את המוצר מהמכס. זאת בעוד כי המיסים עשויים להפוך את הרכישה ללא משתלמת, ולכן כדאי לבחון את הנושא מראש. ככלל, מוצרים שהמחיר שלהם הוא עד 75$ פטורים ממכס. 

 

  • אתרים מאובטחים – צרכנות נבונה היא צרכנות אשר מתבצעת בצורה בטוחה שכן, יש מספר דרכים שיעניקו לכם את האפשרות להבין כי אתם אכן רוכשים באתר מאובטח. הדרך הראשונה תהיה באמצעות חיפוש אחר תמונה של מנעול סגור, מה שמופיע בחלק התחתון של הדפדפן. דרך נוספת להבין האם מדובר על אתר מאובטח הוא קידומת "https".

 

  • אחריות – מרכיב חשוב נוסף של צרכנות נבונה ברשת תהיה לוודא כי אתם מקבלים אחריות על הרכישה שלכם. כמו כן, מוטב לבדוק לכמה זמן תקפה האחריות, האם היא חלה על כל המוצרים, או על חלקים ממנו, האם ישנם תנאים ספציפיים להפעלת האחריות וכיוצא בכך. 

 

  • החזרים – במידה וקיבלתם פריט שונה ממה שהזמנתם, עליכם לזכור כי יש לכם את הזכות המלאה להחזיר אותו, תוך 14 ימים ממועד קבלת המוצר. במקרים שכאלה, אתם זכאים להחזר כספי מלא, בניכוי של דמי ביטול, בעוד כי כל אשר תצטרכו לעשות יהיה לוודא כי לא מדובר על דמי ביטול גבוהים. על כן, כאשר מדובר על אתרים לא ישראלים, הרי שהם לא כפופים לחוק, אך ראוי לציין כי בחלק גדול של החנויות הבינלאומיות אכן ניתן לבטל עסקאות, אך מומלץ לקרוא את התנאים הכרוכים בכך. 
WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
תוכן עניינים
עוד בנושא
במה כדאי לצפות?

אין דבר שיותר כיף מלהכין שקית חמה של פופקורן, למזוג כוס גדולה של משקה רענן, להוסיף איזה חטיף

רכישת קישורים
מעוניינים לכתוב לנו לאתר?