לגדל ילד מאושר – האם זה אפשרי בכל מצב?

אין הורה שלא רוצה ושואף לגדל ילד מאושר, שמח שחלקו, יראה תמיד את חצי הכוס המלאה ובאופן כללי יתנהג תוך כדי הפגנת אופטימיות, תחושות חיוביות ואהבה כלפי הזולת ולא יחווה רגשות שליליים. לא מעט הורים שואלים את עצמם איך עושים את זה. איך מוודאים שזה מה שהם מצליחים להנחיל לילדים שלהם ואיך הם יכולים לדעת בוודאות שהילד, עם הזמן, יהפוך גם לאדם מבוגר חיובי, נעים הליכות וכמובן כזה שגם יגדיר את עצמו כאדם מאושר. חשוב מאד לדעת שבכל מה שקשור לגידול ילדים והקניית מיומנויות החיים עבורם – יש תרומה גדולה למודלינג, כלומר לדוגמא אישית שהם רואים ומחקים. כאשר ההורים יהיו מאושרים, שמחים בחלקם, יראו את האחר ויראו את הטוב בכל מצב – גם הילדים יחקו את זה ואט אט זה יהפוך להיות חלק בלתי נפרד משגרת החיים והיומיום שלהם.

לגדל ילד מאושר במשפחה

יש כל כך הרבה מה לדעת ולעשות בתוך המשפחה על מנת לוודא שהילד אכן מקבל ורואה את הדוגמא הנכונה, הטובה והחיובית מההורים שלו וגם פועל על פיה. לא תמיד זה כל כך פשוט, שכן כל אחד מהילדים במשפחה הוא אדם בפני עצמו, עולם ומלואו של רגשות, תחושות ומחשבות. משפחה וילדים זה תמיד עניין מורכב ולכן ככל שהדוגמא הטובה והחיובית תהיה טובה וחזקה יותר – כך יש סבירות גבוהה יותר שהילדים יפנימו את ההתנהגות הזאת, ימצאו את הטוב בכל דבר, יידעו לחייך ולשמור על מצב רוח מרומם וכמובן יקרינו את זה גם כלפי חוץ כשהם בכיתה או עם חברים. חיוך וחיבוק יכולים לעשות פלאים ולעיתים קרובות זה כל מה שצריך כדי לספק לילד את מנת האושר שהוא צריך.

לסיכום אפשר לומר שבהחלט ניתן לגדל ילד מאושר, בטוח בעצמו, עצמאי וחיובי שיכול להסתכל על החיים בצורה חיובית ושמחה ושיודע להפיק את הטוב מכל סיטואציה. עם קצת מאמץ מצידנו והסתכלות פנימה.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
תוכן עניינים
עוד בנושא
דיכאון ילדים

דיכאון הוא תופעה נפשית ורגשית שאין לה מגבלה של גיל, מגדר, דת או מצב אישי. אמנם יש תנאי

רכישת קישורים
מעוניינים לכתוב לנו לאתר?