אבטחת מידע אצל פסיכולוג או מטפל

אנשי מקצוע רבים מעולמות הטיפול עובדים מהבית, מתחזקים קליניקה במקביל לחדרי המגורים שלהם ושל המשפחה שלהם ולא תמיד הם נותנים את הדעת עד הסוף לנושא של שמירה והגנה על המידע האישי והרגיש של המטופלים שלהם. יש איזושהי הנחת יסוד שהם פועלים על פיה והיא שהקליניקה פרטית וחסויה ולכן המידע מוגן ואף אחד לא יוכל לקבל אליו גישה. בפועל אין זה נכון והאקרים שפועלים מתוך כוונות זדון יידעו בדיוק איך למצוא את אנשי המקצוע שמחזיקים במידע רגיש של לקוחות על מנת לעשות בו שימוש לרעה. המידע הזה יכול להיות פיזי – קלסרים, מסמכים מודפסים, פולדרים או מחברות שכתובים בהן נושאים או סיכומי פגישות והמידע הזה גם יכול להיות מקוון, שמור במחשב על כונן פיזי או בשירותי הענן של המטפל. כך או כך – חשוב מאד לדעת ולהבין שכל פיסת מידע יכולה להוות מטרה לפריצה או למתקפת סייבר וצריך לדעת איך לשמור על אבטחת מידע אצל פסיכולוג.

 

אבטחת מידע אצל פסיכולוג מונעת מתקפת סייבר

איש המקצוע חייב להגן בכל דרך אפשרית על הנתונים או המידע האישי של המטופלים שלו. כאשר מדובר בפסיכולוגים אין ספק שנושא זה מקבל משנה חשיבות בשל הנושאים הרגישים והטעונים שהמטופל יחלוק עם המטפל שלו. מידע שכזה, אם יגיע לידיים הלא נכונות עלול להיות מטרה לסחיטה או לפרסום ברשות הרבים, מה שיפגע מאד במטופל, בעיקר אם מלכתחילה הוא לא במצב אישי או נפשי טוב. מומחי סייבר ואבטחת מידע כמו אורי אלטר יכולים לספר שניסיונות שכאלה לפרוץ למאגרי מידע של מטפלים ורופאים (גם אם מדובר במאגרי מידע מצומצמים יחסית) מתקיימים ומתבצעים כל הזמן אך בהגנה נכונה על המידע ועל הענן או השרת שמאחסנים את הנתונים אפשר להימנע מהפריצה וכך שום נתון או פיסת מידע לא יזלגו לידיים שיעשו בהם שימוש לרעה. ברוב המקרים אנשי מקצוע ברמה גבוהה יהיו מודעים לסכנות ויידעו איך יהיה הכי נכון להגן על הלקוחות והמטופלים שלהם, כמו גם על המידע האישי שלהם.

הגנה על פרטי מטופלים גם בעידן הדיגיטלי

אנשי מקצוע רבים חושבים שהדרך שלהם לשמור על המידע של המטופלים שלהם הוא לא להשתמש במחשב ולנהל תיקיות פיזיות של המידע, סיכומי הפגישות וההמלצות שניתנות. לא בטוח שזו אכן הדרך הטובה והנכונה ביותר, שכן אלה יכולים לעמוד בפני סכנות אחרות כמו גניבה בעת פריצה לבית, שריפה או כל נזק בלתי הפיך אחר שחלילה יכול לקרות לבית או לחדר שבו מתקיימים המפגשים בין המטפל לבין המטופלים שלו. כאשר בוחרים לנהל את המידע הזה במחשב חשוב מאד לקבל ייעוץ מקצועי ממי שמבין בעניין הזה של אבטחת מידע ולא להקל ראש בכך גם אם מדובר בהוצאה נוספת של עבור תוכנות שיסייעו להגן על המידע ולמנוע מהאקרים לקבל גישה למאגר הנתונים הזה.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
תוכן עניינים
עוד בנושא
רכישת קישורים
מעוניינים לכתוב לנו לאתר?