העברת מחלות מיונים לאדם -מהן ואיך נמנעים

לא רבים יודעים את העובדה כי קיים סיכוי להעברת מחלות מיונים לאדם. כלומר, כשאתם רואים יונים מקננות במרפסת שלכם, שמים לב שהן עושות את הצרכים שלהן על הבגדים הנקיים שלכם ובקיצור לא מצליחים להיפטר מהמטרד הזה, הגיע הזמן להזמין מדביר או מרחיק יונים. למעשה, הרחקת יונים הפכה לצורך שהפופולאריות שלו רק עולה עם הזמן. היונים בארץ מתפשטות וזאת בשל העובדה שחלה גדילה משמעותית במקורות ההזנה שלהן לצד פיחות משמעותי בכמות הטורפים שלהן. יונים ניזונות בעיקר מגרענים וזרעים שהן מוצאות בשטחים שונים ואין ספק כי מדובר פעמים רבות במטרד. אנחנו לא מדברים על היונים שנמצאות בכיכרות ואוכלות שאריות של לחם, אנחנו מדברים על יונים שעושות רעש, לכלוך ויש סיכוי שיעבירו את המחלות שלהן לבני הבית שלנו.

איפה הן מקננות ומדוע מומלץ להרחיקן?

הרחקת יונים נדרש לרוב במבני מגורים, גורדי שחקים, בתים פרטיים, מוסדות, מפעלים, בתי ספר וכדומה. הן מקננות בחבורות ומייצרות כמות אדירה של פסולת. בנוסף, יונים מאוד אוהבות לקנן במסתורי כביסה, לעמוד על אדנים של חלונות, על הגגות והן גורמות להיווצרות של ריח נורא ולכלוך בלתי נסבל. יש גם מקרים בהם היונים נכנסות לתוך הבית או דירות המגורים וגורמות לנזק רב. פרט למחלות וזיהומים שהן יכולות להעביר לנו בני האדם כמו דלקת מוח נגיפית, פאראטיפוס שמועבר על ידי חיידק הסלמונלה ודררת שהיא דלקת עיניים שיכולה להתפתח לדלקת ריאות הן גם מעבירות טפילים. יש את זבוב היונה שמעביר אליה טפילים של דם, עוקץ אותנו בני האדם ויכול לגרום לאלרגיה. בנוסף, על היונים יש כינים שגורמות לגירוש ואקרית אדומה שעוקצת אותנו בני האדם בכל הגוף.

אילו פתרונות יש להעברת מחלות יונים?

מדובר בשוק שלם שמגלגל מיליוני שקלים בשנה. הפתרון היעיל והנפוץ ביותר נקרא דוקרנים להרחקת יונים. הדוקרנים עשויים ממתכת או מסיליקון ובעצם מעמידים אותם על מסתורי כביסה או על גגות. הם מסודרים בזווית וברגע שהיונים באות לקנן הן מקבלות סוג של דקירה קטנה וכך למעשה נמנעות מלשבת באותו אזור. פתרון נוסף שמתאים יותר לשטחים גדולים הוא רשתות להרחקת יונים. גם כאן יש כל מיני סוגים וגדלים. ניתן גם להתקין מערכת סאונד המרחיקה יונים באמצעות תדר שמפריע להן או באמצעות דחלילים מיוחדים שמאיימים עליהם. הפתרונות הללו לא תמיד עוזרים ולכן חשוב לפנות למרחיק יונים מקצועי שיסייע לנו לאפיין את הבעיה במדויק, יבין איזה פתרון יכול להתאים, יישם את הפתרון עבורנו ורק אחר כך יתקין אותו. רוב מרחיקי היונים מספקים אחריות על השירות שלהם ולכן לפני שאתם בוחרים מרחיק יונים או קבלן להרחקת יונים, זה משהו ששווה לבדוק אותו.

איך בוחרים מרחיק יונים?

יש כמה שיטות לבחירת מרחיק יונים. הראשונה היא בשיטת ההמלצות, כלומר לפנות לקרובי משפחה, חברים או שכנים שאתם מכירים שאולי גם הם סובלים מבעיית היונים. השיטה השניה היא באמצעות רשתות חברתיות כמו אינסטגרם או פייסבוק. יש גם אתרי אינטרנט המשווים בין בעלי מקצוע ודרך חיפוש מהיר בגוגל, תוכלו לאתר מרחיק יונים הפועל באזור המגורים שלכם. כמובן, שלא משנה מה השיטה שאתם בוחרים חשוב לבדוק קריטריונים רלוונטיים כמו הניסיון, המקצועיות והידע של המרחיק. שווה לבדוק את כל נושא האחריות, המחיר – האם הוא כולל או לא כולל מע“מ, איזה פתרונות הוא מציע והאם השירות כולל גם יעוץ וגם התקנה, שכן יש כאלה שמתמחרים את זה בנפרד.

העברת מחלות מיונים

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
תוכן עניינים
עוד בנושא
איך להפסיק התמכרות

התמכרות היא מצב גופני מאד בעייתי שבו הגוף מרגיש שהוא צריך, לצורך קיום ממשי ויומיומי חומר מסוים. באופן

רכישת קישורים
מעוניינים לכתוב לנו לאתר?