החשיבות של כושר גופני בקרב ילדים שאוהבים ספורט

אחד הנדבכים החשובים ביותר בקריירה של כל ספורטאי הוא הכושר הגופני שלו כאשר הוא נחשב לבסיס בכל ענף ספורט. על הכושר הגופני בונה הספורטאי עוד רבדים אחרים כמו למשל גמישות, כוח מתפרץ, חוזק גופני ושרירים בהתאם לענף בו הוא משתתף ולקריירה אותה הוא רוצה לפתח.

 

כושר גופני אצל שחקני כדורסל

אצל שחקני כדורסל  החשיבות של כושר גופני היא דבר שלא יסולא בפז. הרי במהלך המשחק השחקנים צריכים לעשות את דרכם מצד אחד של המגרש אל צד השני מאות פעמים כאשר בנוסף עליהם לרדוף אחרי השחקן עליו הם שומרים, לבצע ספרינטים רבים אל מקום אחר במגרש ועוד.

 

כושר גבוה הוא בהחלט נדבך חשוב בקריירה של שחקן כדורסל שכן עליו הוא מתבסס ובעזרתו הוא משפר צדדים נוספים שלו במשחק כמו את שרירי הליבה, ניתור לגובה, טכניקת משחק ועוד. שחקני כדורסל רבים עובדים עם מאמן כושר אישי על מנת לשפר את זאת וגם לשפר את אותם דברים אחרים שציינו קודם לכן שתורמים לשיפור המשחק של השחקן. את אותם אימונים הם לאו דווקא מבצעים על מגרש הכדורסל אלא במקומות אחרים כמו אימוני פילאטיס, אימונים בחוף הים, אימונים בחדר כושר ועוד.

פעילות גופנית ככלי לשיפור איכות החיים

מעבר לכך שכושר טוב משפר את סיכויי ההצלחה בקריירה של השחקן אלא הוא גם תורם רבות לאורח חיים בריא ומאוזן יותר. ישנו קשר ישיר בין כושר טוב לבין סיכוי לתחלואה נמוכים יותר במחלות לב, מחלות הקשורות בזרימת הדם, כולסטרול נמוך ועוד. אנשים השומרים על שגרת כושר גופני בריאה, ביחד עם תזונה בריאה ומאוזנת לצד מנוחה מתאימה לגוף בין האימונים הם אנשים בריאים יותר עם סיכון מופחת למחלות. קיראו על כאבי שרירים בילדים.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
תוכן עניינים
עוד בנושא
דיכאון ילדים

דיכאון הוא תופעה נפשית ורגשית שאין לה מגבלה של גיל, מגדר, דת או מצב אישי. אמנם יש תנאי

רכישת קישורים
מעוניינים לכתוב לנו לאתר?