יישור שיניים – מחירים ודרכי טיפול

מי מאיתנו לא חולם על מראה פה ושיניים מהממים? שיניים לבנות, צפופות, יפות, בריאות בעלות מראה אסתטי ונקי? כולנו. העניין הוא שעם שיניים, גם כאשר אנחנו משקיעים, מנקים, הולכים לרופא השיניים ולשיננית באופן קבוע ועוקבים אחרי הבריאות שלהן, לא תמיד זה תלוי בנו. לפעמים שיניים הן דבר גנטי. תהליך יישור שיניים מסייע לתיקון בעיות בשיניים כמו צפיפות, שיניים עקומות או שיניים שאינן מיושרות. ברוב המקרים, הטיפול מתבצע בגילאים צעירים, אבל הוא מיועד גם למבוגרים. הטיפול מיישר את השיניים וניתן להתאמה אישית לצרכים ולהעדפות, עם תהליכי יישור שיניים מחירים שמותאמים להיקף הטיפול ובחירת השיטה המתאימה.

בחירת איש המקצוע הנכון לתוכנית יישור שיניים

במקרה של שיניים עקומות, קיימים מגוון טיפולים שמוצעים על ידי רופאי שיניים ברעננה, שמטרתם לסייע ביישור השיניים, לרבות פלטות ותומכים, מכשירים בהתאמה אישית, נשלפים או קבועים, שמכסים את החלק החיצוני של השיניים שלכם, ומסייעים לשמור אותם במצב תקין, או ניתוח ליישור שיניים.

כדי להבין איזו שיטה תתאים לבעיית השיניים שלכם, מומלץ להתייעץ עם רופא השיניים ולהרכיב תוכנית טיפול מותאמת אישית.

רופאי שיניים רבים מבצעים תהליכי יישור שיניים ומטפלים בבעיות שיניים שונות, אבל אורתודנטים מתמחים בביצוע תוכניות נרחבות לתיקון בעיות בשיניים. לאורתודנט יש השכלה מקיפה בתחום והכשרה מתקדמת בתחום יישור השיניים, מעבר ללימודי רפואת שיניים. אנשי מקצוע אלו מתמחים בתהליכי יישור שיניים, תיקון שיניים שאינן מיושרות, וטיפול בבעיות לסת.

קריטריונים חשובים לבדיקה

  1. ניסיון, ידע ומקצועיות של הרופא – בין אם אתם בוחרים לבצע תהליך יישור שיניים ארוך ובין אם אתם בוחרים בתהליך של יישור שיניים קצר כמו למשל, יישור שיניים ביום אחד, חשוב מאוד לבחון את רמת הניסיון, המקצועיות והידע של הרופא אליו אתם הולכים.
  2. השוו בין 2-3 רופאים – גם אם קיבלתם המלצה על מישהו ואתם סומכים על אותו אדם במאה אחוז, עדיין שווה לבדוק בעצמכם ולברר על כמה רופאים. לאחר שתשוו ביניהם ואפילו תבקרו במרפאה, יהיה לכם הרבה יותר קל להחליט.
  3. מחיר – הזול ביותר הוא דווקא היקר ביותר, זה משפט שהוא לא תמיד הכי נכון לכל מקצוע או לכל נושא, אבל בהיבט של רופא שיניים, זה הרבה פעמים דווקא כן. לכן, חשוב לבדוק מה מרכיב את מחיר השירות ולשים לב שאתם לא מתפשרים על פחות מהטוב היותר עבורכם ועבור בריאות הפה והשיניים שלכם.

איך התהליך מתבצע בפועל?

רופא השיניים או האורתודנט הנבחר יתחיל תהליך יישור שיניים עם שאלות הנוגעות למצב הבריאותי של המטופל, יבצע בדיקה קלינית, כולל סריקה דיגיטלית של השיניים, יצלם את השיניים, ויזמין צילומי רנטגן של הפה והראש, כדי להרכיב תוכנית טיפול שמבוססת על המידע שהתקבל.

עלות יישור שיניים

בעוד שהעלות הממוצעת לטיפול יישור שיניים נעה בין 20,000 ₪ ל-24,000 ₪, חלק מהאנשים משלמים סכומים נמוכים יותר.

הסיבה העיקרית לכך היא שטיפול יישור שיניים מתבצע בהתאם לתוכנית מותאמת אישית מאוד, בהתבסס על המלצות האורתודנט והעדפות המטופל. התוצאות המתקבלות תלויות בגיל המטופל, ושיטת הטיפול הנבחרת.

עם מי אפשר להתייעץ לגבי טיפול יישור שיניים?

על מנת למצוא רופא שיניים שמציע טיפולי יישור שיניים מקיפים, מומלץ לבחור מרפאה שיש בה צוות רפואי מיוחד שילווה אתכם בתהליך יישור השיניים שלכם בפירוט, וימליץ על השיטה הכי מתאימה לשיניים שלכם, לאורח החיים שלכם, ולרווחתכם הכללית.

לסיכום, אם אתם לא מרוצים ממראה השיניים שלכם, זה הזמן לפנות לרופא המתמחה ביישור שיניים ולעבור תהליך יחסית פשוט לעבר החלום.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
תוכן עניינים
עוד בנושא
דיכאון ילדים

דיכאון הוא תופעה נפשית ורגשית שאין לה מגבלה של גיל, מגדר, דת או מצב אישי. אמנם יש תנאי

רכישת קישורים
מעוניינים לכתוב לנו לאתר?