רפואה טבעית – אמת או פלצבו?

מטופלים רבים הסובלים מקשת רחבה של בעיות רפואיות ביניהם בעיות שינה, כאבי ראש, לחץ ומתח, דלקות מפרקים, השמנה ועוד פונים לטיפולים שונים המבוססים על רפואה טבעית ומעדיפים אותה על פני הרפואה הקונבנציונלית. השאלה היא איך יודעים האם הטיפול שאנחנו בוחרים באמת יעיל ומתאים לבעיה ממנה אנחנו סובלים. כלומר האם טיפולים המבוססים על הרפואה האלטרנטיבית אכן יעילים עד כדי שהם מעלימים לגמרי את הבעיה ממנה אנחנו סובלים או שמא מדובר באפקט הפלצבו – כלומר באפקט המבוסס על השפעה פסיכולוגית.

 

 

האפקט הפסיכולוגי קיים ברפואה טבעית השאלה אם זה כל כך גרוע?

ברגע שהמוח האנושי מאמין במשהו, זה חזק יותר מהכל, הרי קיים קשר ישיר בין גוף לנפש וזה משהו שאי אפשר להתווכח איתו אחרי אלפי מחקרים שנעשו בנושא. יחד עם זאת, לא משנה באיזה טיפול אתם בוחרים-  דיקור יפני, טווינא, הומיאופציה או פרחי באך,  לא משנה עד כמה אתם מאמינים בטיפול, יש כמה דברים שחשוב לשים אליהם לב.

  • התייעצות רפואית לא מחייבת – גם אם תחליטו שלא לבחור בטיפול קונבנציונלי כזה או אחר, עדיין לרופאים יש ידע אדיר שאין לזלזל בו. לעתים, יש טיפולים המבוססים על הרפואה המשלימה שעלולים להפחית את ההשפעה של טיפול קונבנציונליים.
  • אם התחלתם טיפול אל תפסיקו באמצע- בין אם החלטתם לבחור בטיפול קונבנציונלי, בין אם בטיפול משלים ובין אם בשילוב בין השניים, כדאי להתמיד בטיפול ולא להפסיק אותו באמצע.
  • מכיון וטיפולים משלימים נחשבים ליקרים מאוד, כדאי לבדוק שאתם אכן בכיוון הנכון, בוחרים את הטיפול המתאים לבעיה הרפואית ממנה אתם סובלים ושאתם מוכנים להתמיד לאורך זמן.

 

בנוסף, לפני שמתחייבים, תמיד ניתן לנסות לשנות את התזונה ולשלב פעילות גופנית, הרבה פעמים שני השינויים הללו עושים לגוף רק טוב.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
תוכן עניינים
עוד בנושא
איך להפסיק התמכרות

התמכרות היא מצב גופני מאד בעייתי שבו הגוף מרגיש שהוא צריך, לצורך קיום ממשי ויומיומי חומר מסוים. באופן

רכישת קישורים
מעוניינים לכתוב לנו לאתר?