קווים לדמותו של טיפול רגשי בהתאמה אישית

מה מאפיין טיפול רגשי ומי זקוק לו?

טיפול רגשי הוא טיפול אשר מתמקד בנפשו של האדם. במהלך החיים, רובנו מתמודדים עם אתגרים, קשיים ומצבים מורכבים אשר משפיעים על הנפש שלנו. ככל שהאדם צעיר יותר, כך הנפש שלו רכה ועדינה יותר, לכן יותר קשה לו להתמודד עם אותם המצבים. דוגמאות לקשיים רגשיים היכולים להשפיע על נפשו של האדם ולהוביל למצב שבו הוא יזדקק לטיפול כזה בשלב כזה הוא אחר הן: גירושים, מוות של אדם קרוב, פרידה, כישלון, תחושה של אי מימוש, טראומה ועוד.

איך מתבצע טיפול רגשי?

ברוב המכריע של המקרים, הטיפול נעשה בראשית התהליך באמצעות שיחה. במהלך השיחה יכול המטפל להכיר את המטופל ולהבין כיצד הוא מנהל את הרגשות שלו וכיצד הוא מתנהל בחיי היום יום שלו, הן במצבים רגילים של החיים והן במצבים מורכבים יותר. למעשה, הרגשות הם חלק בלתי נפרד מאיתנו והם חלק ממי שאנחנו היום. הטיפול מסייע למטופל לשלוט ברגשות שלו ולאפשר לו לנהל אותם במקום שהם ינהלו אותו.

למי זה מתאים?

יש כל מיני סוגים של טיפולים רגשיים הקשורים בנושא בריאות הנפש, החל מטיפול פסיכולוגי או פסיכיאטרי, דרך טיפול רגשי באומנות, טיפול קוגניטיבי התנהגותי , טיפול באמצעות מוסיקה ועד טיפול באמצעות בעלי חיים. הטיפול יכול להתאים לכל אדם המרגיש קושי לרומם את עצמו בזמן או לאחר משבר. אנשים שחווים דיכאון או חרדה, אנשים שאין להם מוטיבציה, אנשים שמתקשים במסגרות חברתיות או לא מסוגלים לנהל קשרים – כל אלה יכולים לקבל המון ולצאת לדרך חדשה וטובה יותר בעזרת טיפול מתאים. כמובן שחשוב להתאים את הטיפול הנכון לפי האדם, הבעיה ממנה הוא סובל, דרגת החומרה שלה, גילו, אישיותו ומצבו הבריאותי.

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תוכן עניינים

עוד בנושא
על זוגיות ובנייה

ההחלטה לבנות בית לרוב נעשית תוך הסכמה מלאה של שני הצדדים הלוקחים חלק בזוגיות. אנחנו מסתכלים על העתיד