הרבה יותר ממעלים קמטים – כל השימושים של בוטוקס רפואי

על אף שהבוטוקס ידוע בתור חומר ייחודי המסייע לתקן את נזקי ההזדקנות כמו קמטים וקמטוטים, מסתבר שלחומר בוטוקס רפואי יש עוד קשת רחבה של שימושים. חשוב לציין כי הוא מאושר לשימוש הן על ידי מנהל התרופות האמריקאי ה- FDA והן על ידי משרד הבריאות בישראל.

שימושים רפואיים נפוצים לחומר שכבש את עולם הרפואה – בוטוקס רפואי

 

  • מיגרנות קשות – בשנת 92 מנתח פלסטי בבוורלי הילס בשם וילאם בינדר שם לב כי המטופלים שלו שבאו להחליק את הקמטים דיווחו על ירידה והקלה חדה בכאבי הראש שלו. לאחר שהחלו לחקור את התופעה גילו כי אכן בוטוקס יכול להקל מאוד עבור אנשים הסובלים ממיגרנות חריפות. אותם אנשים מקבלים זריקות בוטוקס למיגרנה בכל מיני אזורים בראש ובצוואר כאשר יש לחדש את הטיפול כל שלושה חודשים.
  • הזעה – בוטוקס ידוע כחומר יעיל עבור אנשים הסובלים מהזעת יתר בכפות הרגליים ובכפות הידיים.
  • פזילה – מתאים לאנשים עם ליקוי ראייה שמוביל לכך שהעיניים לא מתיישרות על אותו המרחב.

 

בנוסף, נמצא כי בוטוקס רפואי יעיל גם במקרים של שפיכה מוקמת, דיכאון, קצב לב לא סדיר, ידיים קרות, צלקת שפה שסועה אצל תינוקות, כאבים בזמן קיום יחסי מין והתווצויות קשות בשרירי הצוואר.

מהם היתרונות אל מול החסרונות של הזרקת בוטוקס?

ראשית כל, אם אין אלרגיה כלשהיא, חומר הבוטוקס, נחשב לבטוח מאוד לשימוש והוא מאושר כאמור הן על ידי משרד הבריאות בישראל והן על ידי מנהל התרופות והמזון בארצות הברית. גם אם מופיעים תסמינים, הם חולפים ואם אינכם מרוצים מהתוצאה, לרוב אפשר לקיים טיפול חוזר. הטיפול אינו דורש הרדמה ותוך זמן קצר ניתן לחזור לשגרה. החסרונות של טיפול בבוטוקס הם בכך שהוא נחשב לטיפול יקר מאוד והוא גם דורש תחזוקה בדרך כלל כדי שניתן יהיה לשמר את התוצאות. כמובן, ניתן לנסות תמיד גם טיפול צמחי למקרים שונים ומחלות.

 

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
תוכן עניינים
עוד בנושא
טיפול בדלקות פרקים

הפרקים או המפרקים, הם אזורים בגוף שבהם יש נקודות חיבור בין שתי עצמות. לחיבור זה יש חשיבות גבוהה

סוגי דלקות

המושג דלקת הוא שם של קבוצת תופעות רפואיות שמה שמשותף להם הוא תגובה של הגוף כנגד פולשים זרים,

רכישת קישורים
מעוניינים לכתוב לנו לאתר?