ללמוד להפסיד בספורט – איך מנצחים בקרב המנטלי

אין ספק שכל תחום שהוא בעולם הספורט הוא מאוד תחרותי ולעיתים קרובות אנו חווים גם כשלונות לצד ההצלחות. זה יכול היות כשלון במשחק בודד או כשלון קבוצתי שאנו חווים לאורך כל העונה או כשלון אישי. כל אחד מגדיר את הכשלון בצורה מעט שונה אך המשותף בין כל הכשלונות הוא שצריך לדעת להתמודד איתם וגם ללמוד להפסיד בספורט, כפי שיודעת היטב כל סוכנות שחקנים כגון  basketball agent israel.

 

איך תפקיד בקבוצת כדורסל קשור להפסדים?

בקבוצת כדורסל מגוון רחב של תפקידים החל מרכז, שחקני קו אחורי, שחקני קו קדמי, שחקני ספסל ועוד. לכל אחד בקבוצה תפקיד חשוב מאוד גם אם הוא אינו עולה בחמישיה הפותחת, שכן לעיתים קבוצות רבות מתבססות על שחקני הספסל שלהם ועל תרומתם למשחק. בעת חינוך לעולם הספורט הילדים לוקחים חלק בקבוצת כדורסל וכך הם לומדים ומתנסים בתפקידים השונים בקבוצה ולומדים לקבל על עצמם גם תפקידים שהם לאו דווקא נמצאים באור הזרקורים אלא נחשבים לתפקידים אפורים יותר של עבודה קשה.

בנוסף לעובדה שהילדים לומדים לקבל על עצמם תפקידים כאלה ואחרים בקבוצה הם מצפים גם ללמוד להפסיד בספורט ולהתמודד עם הופעות אישיות וקבוצתיות פחות טובות ומסגלים דרכים להתמודד איתם.

איך לומדים להפסיד בספורט בקבוצת כדורסל?

כל תחומי הספורט הם תחרותיים כפי שכבר ציינו, ולעיתים אנו נמצאים בצד המנצח אך לעיתים אנו גם מוצאים את עצמנו בצד המפסיד. היתרון של קבוצת כדורסל היא במסגרת הקבוצה שבה כולנו נמצאים ביחד כל השחקנים יחד עם צוות המאמנים וכולנו חווים יחד את הכשלון או ההפסד ויכולים להתמודד איתו בצורה טובה יותר בתור קבוצה ולצמוח ממנו אל עבר הנצחון במשחק או בעונה הבאה. במקרים רבים חלק מהצוות המקצועי כולל גם פסיכולוג ספורט שכל תפקידו הוא לעבוד עם השחקנים על הפאן המנטלי שחלק ממנו הוא להתמודד עם הפסדים. כמובן שגם סוכן שחקנים או סוכנות לשחקני כדורסל משחקים תפקיד חשוב בהצלחה העקבית של כל שחקן ובהענקת סוג של טיפול רגשי לשחקן בעת הצורך.

 

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תוכן עניינים

עוד בנושא