העין מגרדת בלי סוף? יש טיפול טבעי

בין האיברים הרגישים ביותר בגוף שלנו אלו הן העיניים. העיניים שלנו חשופות לאבק ולכלוך שיש כל הזמן באוויר, הן נחשפות גם לשמש שנחשבת למסוכנת ממש בעיקר שמדובר בחשיפה ממושכת ללא הגנה ובקיצור, על העיניים שלנו צריך לשמור. הגורמים העיקריים לגירוד בעיניים הם זיהומים חיידקיים ויראליים, או מחלות. בחלק מהמקרים, גירוד בעין עלול להוביל להפסקת התפקוד הראוי של העיניים עד שהן מפסיקות לייצר דמעות ומובילות לסיבוכים חמורים. אם אתם מרגישים שהעין מגרדת בלי סוף או שהגירוד מגיע כל כמה זמן, שווה לבדוק את הנושא לעומק.

מה יכול לגרום לגירוד?

למעשה, במצבים של יובש בעיניים, כששק הדמעות אינו מתפקד, העיניים אינן משומנות מספיק, מה שעלול להוביל למצבים חמורים יותר. בדרך כלל, כאשר אדם ממצמץ, העפעף מפזר דמעו על פני החלק הקדמי של העין, או על הקרנית, כך שהעין נשמרת לחה ושוטפת חלקיקים שאינם רצויים על מנת לסייע במניעת זיהום. מאמר זה דן בכמה אפשרויות טיפול טבעי לגירודים בעין.

מניעה

השיטה הטובה ביותר למנוע גירוד בעיניים היא למנוע את הגורם לבעיה. אנשים שחווים דלקת לחמית אלרגית, צריכים להימנע מהטריגרים שמובילים לגירוי בעיניים או להפחית את החשיפה שלהם לאלרגן. כך, לדוגמא, אם אדם אלרגי לחתולים, עליו לשטוף את ידיו מיד לאחר ליטוף חתול, על מנת להפחית את החשיפה לקשקשים. יש עוד כל מיני סוגים של אלרגיות שניתן לטפל גם באמצעים טבעיים וגם באמצעות תרופות. אחת השיטות למנוע גירוד באמצעים היא טבעיים היא על ידי מצמוץ. כלומר, אנשים עם מחלת יובש בעיניים צריכים להקפיד על מצמוץ באופן קבוע כשהם קוראים או נמצאים מול מסכים. הגברת הלחות באוויר בבית או בעבודה מסייעת גם היא בהקלה על התסמינים, כמו גם הרכבת משקפי שמש בחוץ.

התמודדות עם תסמיני מחלת יובש בעיניים

כשאדם סובל ממחלת יובש בעיניים במשך תקופה ארוכה, חזית העין עלולה להיפגע, ולהוביל לפגיעה בראייה. עבור חלק מהאנשים, מצב זה יכול להיות כרוני, כלומר, אין טיפול למצב. יחד עם זאת, אנשים רבים יכולים להתמודד עם יובש או גירודים בעיניים באמצעות טיפולים טבעיים, כמו למשל:

רטיות חמות או עיסוי עפעפיים

אפשרויות אלה מסייעות בהקלת התסמינים. הנחת רטיות חמות על העיניים ולאחר מכן שטיפה עדינה של העפעפיים באמצעות שמפו לתינוקות מסייע לשחרר את השמן בבלוטות הדמעות, ובכך לשפר את איכות הדמעות.

מכשיר אדים

במזג אוויר קר, מומלץ להניח מכשיר אדים ליד המיטה בלילה, כדי לסייע בהחדרת מעט לחות לאוויר היבש.

הימנעות מהפעלת מקורות אוורור ישירים על העיניים

מאווררים, מייבשי רוח ומייבשי שיער מייבשים את העיניים. אנשים שסובלים והעין מגרדת בלי סוף אצלם, צריכים להימנע מתנועת אוויר רבה מדי ממכשירים אלה. משקפי שמש מסייעים בהגנה על העיניים מפני הרוח חוץ.

צפי לטווח הארוך לאנשים שסובלם מגירוד בעין

ברוב המקרים, גירוד בעין אינו מהווה סיבה לדאגה, והסובלים מהמצב יכולים לטפל בתסמינים עם טיפולי רפואה משלימה טבעיים.

בחלק מהמקרים, כגון במקרי מחלת יובש בעיניים, המצב עלול להחמיר עם הזמן, אבל ניתן להתמודד עם המצב באמצעות טיפולים טבעיים ואמצעי מניעה פשוטים, כגון מצמוץ קבוע והגברת הלחות באוויר בבית.

כמה מילים לסיום

וירוסים וחיידקים עשויים להדביק את רירית העין או את צינור הדמעות ולגרום לגירוד בעין. אלרגיות והתדירות שבה הגוף מייצר ומנקז דמעות עלולים גם הם לגרום לגירוד בעיניים. רוב הגורמים ניתנים לטיפול באמצעות טיפולים טבעיים שמקלים על תסמיני הגירוד.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
תוכן עניינים
עוד בנושא
תרופות סבתא

תרופות סבתא הן תרופות שיש בהן כוח אמיתי לסייע בהקלה במגוון רחב של מצבים או בעיות בריאותיות, שכן

רכישת קישורים
מעוניינים לכתוב לנו לאתר?