איך להיפטר מתנועות לא רצוניות?

תנועות לא רצוניות או בשמם השני טיקים נחשבים לתופעה המתסכלת פעוטות, ילדים, בני נוער ומבוגרים בכל הגילאים. לעתים, התנועות הללו חולפות מעצמן, אך לעתים הדבר דורש טיפול והתייחסות רפואית קצת יותר מעמיקה. חשוב להכיר בכך כי מדובר בתנועות פתאומיות, בלתי רצוניות ומאוד קצרות שמיוצרות על ידי קבוצה אחת של שרירים או יותר מזה.

 

מה אפשר לעשות עם תנועות לא רצוניות?

יש סוגים שונים של טיקים כמו טיקים פשוטים דוגמת עווית בפנים, או בעיניים, לעומת טיקים יותר מורכבים. נהוג לחלק את הטיקים לתנועתיים ולקוליים. הגורמים להופעה של התנועות הללו, זה בעצם המוח שלנו, כלומר נוצר שיבוש של הורמון בשם דופאמין האחראי על תהליכים תקשורתיים בין התאים במוח. כאמור, במקרים רבים הטיקים חולפים מעצמם ולא פוגעים בתפקוד שלנו, אך לעתים הם לא חולפים, פוגעים באיכות החיים שלנו ואז כן רצוי מאוד לברר את הנושא בצורה מעמיקה ולהתאים תכנית טיפול.

 

רפואה אלטרנטיבית וטיקים

פעמים רבות הטיקים מופיעים כתוצאה מסטרס מוגבר או איזושהי טראומה שהילד שלנו עבר. חשיפה למסכים או חוסר ביטחון יכול לעודד את זה. לאחר תשאול מעמיק, ניתן להבין איזה טיפול יכול לעזור. למשל, הרבה פעמים טיפולי מגע יכולים לאזן רגשות שליליות, חרדות ומצבי טראומה. למשל, טיפולי רפלקסולוגיה, דיקור ועיסוי סיני, עיסוי רפואי וטיפולי שיאצו יכולים לשחרר את הסטרס שנלכד בגוף, להפחית בצורה משמעותית את תדירות הופעת הטיקים, את העוצמה שלהם ובמקרים רבים אפילו להעלים אותם לחלוטין. גם טיפול הומאופתי המבוסס על תרכובת מינרלים יכולה לסייע ולאזן את נפשו של הילד. בכל אופן, אם הילד שלכם סובל מטיקים, חשוב שלא להעיר לו על כך, משום שהערות וביקורת מחמירים את המצב עוד יותר.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
תוכן עניינים
עוד בנושא
איך להפסיק התמכרות

התמכרות היא מצב גופני מאד בעייתי שבו הגוף מרגיש שהוא צריך, לצורך קיום ממשי ויומיומי חומר מסוים. באופן

רכישת קישורים
מעוניינים לכתוב לנו לאתר?