אימפוטנציה – יש גם פתרונות טבעיים וקלים

אימפוטנציה או אין-אונות, הוא נושא שכל גבר שמע עליו ולא מעט התנסו בו. עצם המודעות הרבה למונח זה, מעידה עד כמה הדבר נפוץ ומטריד. במבט כללי, ניתן לומר שיש שתי גישות לטפל בכך. במה מדובר?

 

שתי גישות שונות מהותית

מבחינת אין אונות טיפול טבעי הוא לא האופציה הראשונה, שעליה מדברים ברפואה המערבית המודרנית. הדבר מצער, לאור ההבדל המהותי והעקרוני שבין שתי הגישות, שניתן לתאר אפילו כהבדל דרמטי. האחת, יותר דרסטית ומלאכותית, בעוד השנייה יותר עדינה וטבעית.

 

תזכורת – סימפטום אחד, סיבות רבות

אימפוטנציה היא מהיבט מסוים נושא פשוט למדי, אך מהיבט אחר, מסובכת למדי. היא פשוטה מבחינה זו, שהסובלים ממנה מוטרדים בעיקר מסימפטום אחד – זקפה לא תקינה (אי יכולת להגיע לזקפה, לשמור עליה לאורך זמן וכדומה). מאידך, הרקע לתופעה זו והסיבות הישירות לה ברמה הפיזיולוגית והפסיכולוגית, עשויים להיות עניין מורכב ועשיר בפרטים. אימפוטנציה מופיעה פעמים רבות על רקע גורמים נפשיים, שניתן לתאר בתמצות, ככל מה שמוציא את האדם מאיזון נפשי רגיל. הכוונה למצבים נפשיים אשר כל אדם חווה במוקדם או במאוחר, דוגמת מתח, חרדות או דיכאון. מבחינה גופנית, מדובר על כך שמצב זה עשוי להיגרם בין השאר עקב שיבושים הורמונאליים, מחלות כלי דם וסוכרת. מקובל לקשר זאת גם לגורמים שונים באורח החיים אשר מעלים את הסיכון לכך, דוגמת עישון, פעילות גופנית בלתי מספיקה וצריכת אלכוהול מוגזמת.

 

מה מציע הטיפול המערבי מודרני?

בטיפול המערבי המודרני, מתחילים באבחון. אם מסתבר במהלכו שמצב האין אונות נגרם בגלל מחלת רקע כלשהי או מצב הורמונאלי לא תקין, הם יעמדו כמובן במרכז הטיפול. מעבר לכך, יש כמה אפשרויות טיפול:

  • תרופות – לא תופתעו לשמוע שתרופות הן פתרון מרכזי. מדובר על תרופות משפרות זקפה מסוגים שונים.
  • משאבת ואקום – שיטה להגברת זרימת הדם לפין, באופן מלאכותי ומכאני.
  • זריקות – אפשרות נוספת, שהרופא ילמד אתכם לבצע לבד, היא הזרקת תרופה מיוחדת לפני קיום יחסי מין. לאן מזריקים זאת?.. כן, בדיוק לאן שאתם חושבים.
  • שתלים – ניתוח להתקנת שתלים מסוגים שונים בתוך הפין.

ההיבט הפסיכולוגי

מאחר שההיבט הפסיכולוגי הוא בין הסיבות הנפוצות לאימפוטנציה, הוא עשוי לקבל תשומת לב נרחבת בפני עצמו. זה עשוי להיות הטיפול המרכזי שבו בוחרים או השלמה לטיפול רפואי אחר. כמובן, אם זה מצליח, הדבר עדיף על שימוש בתרופות, ניתוחים או הזרקות. עם זאת, כדאי לקחת בחשבון, שמדובר בתהליך ממושך.

 

שיפור הבריאות הכוללת

לעתים, גם הרפואה המערבית מודרנית מבינה את חשיבות שיפור הבריאות הכוללת, לשם התגברות על מצבים גופניים לא תקינים. כך המצב לגבי אין אונות. הדבר מתבטא בצעדים כמו תוספת פעילות גופנית או שיפור והתאמת הפעילות הגופנית שהאדם מבצע כיום בשעות הפנאי. לעתים, אפילו תוספת שעות שינה עשויה להיות בעלת השלכה גדולה ומהירה על שיפור מצב הגוף.

 

במה עדיפה הגישה הטבעית?

זריקות, שתלים, כדורים, משאבות – אלה ללא ספק לא מסוג הדברים ש"עושים חשק" לקבל טיפולים כאלה. פתרונות מבוססי צמחי מרפא לעומת זאת, הם גם פשוטים ללקיחה, גם חסרי תופעות לוואי וגם משתלבים באופן טבעי בהרגלי התזונה הבריאים. גישה טבעית זו, עוסקת למעשה גם בהיבט הפסיכולוגי, מאחר שתרכובות הצמחים בהן מדובר מסייעות להרגיע ולהפחית מתחים. יש בשילוב הצמחים גם השפעה של שיפור הבריאות הכוללת של הגוף וגם שינוי הרגלי החיים לטובה (מבחינת הרגלי תזונה וצריכת תוספי תזונה).

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תוכן עניינים

עוד בנושא