זה לא קסם זה עובד: הומאופתיה למבוגרים וילדים

שפעת, התקררות או צינון, בעיות שינה, לחץ וסטרס, פצעים בעור, חוסר איזון הורמונלי, דלקות אוזניים וגרון, בעיות שונות במערכת העיכול, חרדות ופחדים, אסתמה, אלרגיות, טונוס שרירים נמוך – בכל המצבים הרפואיים הללו ועוד הומאופתיה למבוגרים וילדים מומלצת. למעשה, מדובר בשיטת טיפולי ספציפית, ממוקדת וייחודית להפליא שהחלה להתגבש בסוף המאה ה-18 כאשר רופא בשם סמואל האנמן מגרמניה ביסס את עקרונותיה.

 

על אילו עקרונות הומאופתיה למבוגרים מבוססת?

הרבה פעמים שאנחנו שומעים על טיפול טבעי אנחנו לא תמיד מאמינים בו באופן מיידי. הומאופתיה מבוססת על צמד המילים הומיאו – דומה ופתוס – מחלה. כלומר, על פי עקרונות ההומאופתיה, כל אחד נולד עם מערכת חיסונית שאמורה להגן עלינו ולאפשר לנו לחיות באופן מאוזן – נפשי ופיזי. כולנו כבר שמענו על כך שכאשר המערכת החיסונית שלנו חזקה, אנחנו יכולים להתגבר על מגוון של מצבים רפואיים ומחלות. לעומת זאת, שהיא חלשה או נחלשת מתחילים להופיע סימפטומים. מבחינה רגשית זה בא לידי ביטוי בייאוש, דיכאון ולעתים חרדה ובהיבט הפיזי, מגוון של דלקות, מחלות וזיהומים יכולים להתפרץ. על פי ההומאופתיה נטילת רמדי שהיא למעשה הפורמולה הנרקחת באופן ספציפי לכל אדם, ניתן להחזיר את המערכת החיסונית לאיזון ולפעילות תקינה. אנחנו רוצים למצוא תרופה שדומה בהרכב שלה לסימפטומים המאפיינים את המצב הרפואי ממנו אנו סובלים.

ההומאופתיה מבוססת על כמה עקרונות חשובים

 • עיקרון הדומה- הטיפול בסימפטום יהיה דומה בהרכב שלו לסימפטום עצמו בו אנחנו רוצים לטפל. האדם בריא מהיסוד שלו ולכן מחלה משמעותה יציאה מאיזון וכל מה שאנחנו צריכים לעשות הוא לאזן את הגוף.
 • עיקרון הסימילריות- לכל אדם יש בסיס הומאופתי, כאמור רמדי שהאנרגיה שלו מזוהה לאנרגיה האנושית ומטרתה לרפא.
 • עיקרון המנה המינימלית – הפורמולה שבה נשתמש תהיה נמוכה כדי לאפשר לה לעודד ריפוי טבעי של הגוף. טיפול צמחי מסוג זה הוא ללא תופעות לוואי.
 • עיקרון האני- ההומאופתיה רואה כל אדם בתור אינדוידואל ולכן אף פעם לא יהיו שני מצבים דומים, למרות שהרבה פעמים הסימפטומים מראים כי המחלה זהה, הטיפול יהיה שונה.

 

אז מהי מהות הטיפול ואיך זה עובד?

על ההומאופת לבדוק את כל מערכות הגוף של המטופל ולחקור את ההיבטים של כל סימפטום. לאחר שהמטפל קיבל את כל האינפורמציה הוא יכול לרקוח את הרמדי ולעקוב אחרי הטיפול מרחוק. הטיפול מבוסס על עיקרון האני אינדיוידואלי והתהליך כולו מבוסס על הגיל של המטופל, מצבו הרפואי, הפיזי והנפשי איתו המטופל הגיע למטפל, כמה זמן הוא סובל מהמצב ועוד. אינספור מחקרים נעשו על שיטת ריפוי זו ונמצאו במהלך השנים כמה יתרונות מרכזיים בה.

 

 • ללא תופעות לוואי ותסמינים נלווים
 • אין את תופעת ההתמכרות המוכרת בנטילת תרופות
 • הרמדי שנרקח לכל אדם באופן ספציפי מסייע לאזן את מצבו הנפשי והפיזי עד לכדי ריפוי מלא
 • על פי שיטה זו, אין ”לחימה“ במחלה אלא נוצרת התעוררות של כוחות ריפוי הקיימים באופן טבעי בגוף שלנו
 • מסייעת בחיזוק המערכת החיסונית במטרה שהגוף יוכל להתמודד עם כל מחלה
 • הטיפול הטבעי ואינו פולשני
 • רמדיז מסוגים שונים בטוחים לשימוש לכולם כולל תינוקות, נשים בהריון, נשים מיניקות ואנשים הסובלים ממחלות כרוניות שונות.
 • הריפוי הינו קבוע ויציב לאורך זמן.

 

לסיכום, אם אתם סובלים מבעיה כלשהיא, חולים לעתים קרובות, מרגישים שאין לכם אנרגיה, שאתם עייפים כל הזמן, שאתם מתקשים לישון או כל בעיה אחרת שפוגעת באיכות החיים שלכם ועדיין לא ניסיתם הומאופתיה, שווה לכם לנסות את שיטת הריפוי שכבשה את העולם.

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תוכן עניינים

עוד בנושא