הסיכונים הבריאותיים בחומרי הדברה סטנדרטיים

חומרי הדברה עשויים מתערובות של חומרים שהמטרה שלהם היא בעצם למנוע, להרחיק או לחסל מזיקים מסוגים שונים. בנוסף, בחומרי הדברה עושים שימוש גם בענף החקלאות במטרה להגן על הפירות, הירקות, הצמחים והעצים מפני נגעים. בבתים בהם יש חיות מחמד ובעלי חיים, עושים שימוש בחומרי הדברה, הן במטרה להגן עליהם מפני מזיקים כמו פשפשים, פרעושים, זבובים, יתושים וקרציות, אך גם מפני מחלות. הבעייתיות עם אותם חומרי הדברה היא שכאשר אנחנו חשופים אליהם לאורך זמן. מהם הסיכונים הבריאותיים בחומרי הדברה? הם יכולים לגרום להמון בעיות כמו השפעות שליליות על המערכת הנוירולוגית, עידוד היווצרות של מחלת הסרטן, בעיות במערכת הנשימה ואפילו לאלרגיות.

 

איך ניתן להפחית את הסיכונים הבריאותיים בחומרי הדברה?

ראשית כל, יש לא מעט מזיקים שניתן לטפל בהם כלומר למנוע הופעה שלהם באמצעות הדברה ירוקה, בה יש הרבה פחות חומרים כימיקלים. למשל, נמלים וג‘וקים ניתן להדביר באמצעות הדברה ירוקה או אקולוגית. שנית כל יש הדברות שבכלל לא צריך לעשות שימוש באף חומר הדברה, אלא באמצעים אחרים כמו למשל הרחקת יונים. כדי להרחיק יונים, ניתן לעשות שימוש ברשתות, דוקרנים, אמצעי סאונד ושאר פתרונות הנחשבים להומניים באופן יחסי. גם הדברת מכרסמים אפשרית ללא שימוש בכל חומר הדברה. יש כלובים ומלכודות שאין צורך לשלב בהם רעלים, אלא פשוט לפתות את המכרסם באמצעים הקשורים לחוש הריח שלו כמו מוצרי חמאת בוטנים, נקניק וירקות.

האם להדביר בשיטת עשה זאת בעצמך או בעזרת מדביר?

אין לשאלה זו תשובה חד משמעית וזה מאוד תלוי בחומרת הבעיה ובסוג המזיק. יש הדברות שניתן למנוע מראש על ידי פיזור שמנים מסוגים שונים למשל, באמצעות שמנים כמו קורנית, אזוב, רוזמרין ומנטה ניתן להרחיק סוגים שונים של מזיקים וחרקים.

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תוכן עניינים

עוד בנושא