האם יש לעישון השפעה טובה עלינו?

על הסיבות הבלתי נגמרות להפסקת עישון כולנו כבר יודעים, שכן מגיל צעיר דוחפים לנו לכל מקום את ההשפעות השליליות של עישון טבק ושל עישון קנאביס על הגוף שלנו. ועם זאת, לעישון יש מספר ומספר אפקטים חיוביים על החיים שלנו, זאת כאשר מחקרים רבים מעידים על כך, בעיקר על הצדדים המועילים של עישון הקנאביס.

ניתן להגיד שעולם העישון נמצא בצמיחה תמידית, זאת כאשר כיום ניתן לרכוש תכשירים ומכשירים ייעודיים לעישון, אשר מפחיתים את הסיכונים השונים שיש לעישון, ושהופכים את חווית העישון באופן כולל לנוחה יותר כגון – מכשירי אידוי, גריינדרים, וויפריזירים. בכתבה הקרובה תוכלו למצוא את היתרונות השונים בעישון טבק ובעישון קנאביס.

יתרונות לעישון טבק ולעישון קנאביס:

 • עישון קנאביס לא פוגע כלל במערכת הנשימה על אף מיתוס שכנראה שמעתם בנושא, או עובדות שנכונות רק לגבי טבק, כאשר בן אדם מעשן קנאביס בצורה טהורה (כלומר קנאביס שאינו עורבב עם חומרים נוספים כגון טבק) אזי שעישון זה לא פוגע במערכת הנשימה ובריאות כלל. מחקרים רבים מראים כי אין שום קשר בין עישון קל קנאביס טהור לבין שחיקה מוקדם של מערכת הנשימה וסכנה לחולי מחלות ריאה וכדומה. אז אם אתה מעשנים קנאביס, אתם בהחלט יכולים להיות רגועים בהקשר הזה.
 • נסיגת חניכיים נסיגת חניכיים היא תופעה יחסית מוכרת, אשר מתרחשת כאשר יש ניוון כלשהו של הרקמות השונות אשר נמצאות סביב השיניים. מדובר על מצב לא נעים שבו עלינו לפנות לרופא שיניים על מנת לטפל בזה. מחק ספציפי מראה שיש למעשנים סטטיסטית הרבה פחות נסיגות שיניים מאנשים שלא מעשנים.
 • קנאביס נגד קורונה מחקרים רבים בתקופת הקורונה הצביעו בצורה חד משמעית כי עישון קנאביס הוא מעין תרופה טבעית לקורונה. חוקרים רבים הצליחו להוכיח כי מעשני קנאביס חולים פחות קורונה, וכאשר הם כן חולים, הסימפטומים מופיעים אצלם בצורה חלשה הרבה יותר ולא מורגשת. הסיבה לכך היא שהחומר הפעיל בקנאביס נדבק לשערות שנמצאים בריאות, ומונעים את הדבקותה של הקורונה כאשר היא מגיע לכם

קיימים יתרונות רבים אחרים לעישון ואידוי קנאביס רפואי שאולי לא הכרתם

 1. מסייע בהאטת תהליכי התפתחות והתפשטות של תאים סרטניים.
 2. מסייעת בהפחתת הסיכוי להיווצרות מחלות נוירולוגיות כמו אלצהיימר ודמנציה.
 3. מסייע בהפחתת חרדות ותורם להורדת לחצים ומתחים מהגוף שלהם.
 4. מסייע במניעת התקפי אפילפסיה.
 5. תורם למניעת בעיות שינה ומסייע לישון טוב יותר בלילה, שינה ארוכה ורצופה.
 6. מסייע בהעלאת רמת התיאבון ולכן יעיל לאנשים הסובלים מחוסר תיאבון.
 7. מסייע לטפל בכאבים כרונים כמו כאבים אורטופדיים, כאבים כתוצאה מדלקות ועוד.
 8. מסייע בהפחחת תחושה של דיכאון ומעלה את מצב הרוח.

איך תפחיתו את נזקי העישון ?

אז זה נכון שיש לעישון, בין אם מדובר באידוי, עישון קנאביס או סיגריות גם השפעות שליליות על הבריאות שלנו ואי אפשר להתעלם מזה. יחד עם זאת, יש כל מיני דברים שאפשר לעשות כדי להפחית את ההשפעות הרעות האלה. דבר אחד שניתן לעשות הוא להמיר את העישון באידוי. אידוי נחשב לאקט בריא יותר והוא גם משפר את חווית העישון בכמה רמות. באופן כזה אנחנו לא שורפים את החומרים הרעילים שיש ומכניסים אותם ישר לגוף שלנו. בנוסף, ניתן למשל להחליט שאנחנו מפחיתים את כמות העישון ומעשנים רק באירועים חברתיים או רק שאנחנו יושבים עם אנשים שקרובים לנו למשל.

לסיכום, אי אפשר להתעלם מנזקי העישון אבל גם אי אפשר להתעלם מהיתרונות הרבים וכמו דברים רבים נוספים, כל מה שחשוב זה איזון!.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
תוכן עניינים
עוד בנושא
איך להפסיק התמכרות

התמכרות היא מצב גופני מאד בעייתי שבו הגוף מרגיש שהוא צריך, לצורך קיום ממשי ויומיומי חומר מסוים. באופן

פסוריאזיס

עולם הרפואה מכיר כיום במגוון רחב של מחלות עור ויש אנשים שהמגע השוטף של העור שלהם עם האוויר

רכישת קישורים
מעוניינים לכתוב לנו לאתר?