בעיות במערכת העיכול שחשוב לטפל בהן בזמן

בעיות רבות עלולות לתקוף את מערכת העיכול שלנו. חלקן עשויות לחלוף במהירות כלעומת שבאו אך חלקן גם יכולות להתפתח למצבים כרוניים, לפגוע רבות באיכות החיים שלנו ואף להגיע למצבים מסכני חיים, במידה ולא מטפלים בהן בזמן. בשורות הקרובות נסקור בפניכם שתי בעיות שחשוב מאוד לטפל בהן מייד עם הופעת התסמינים שלהן.

 

כיב פפטי

אחת הבעיות החמורות שעלולה להתרחש בקיבה שלנו היא הופעה של כיב פפטי, מה שקרוי גם אולקוס. זהו למעשה פצע ברירית הקיבה שעשוי להיגרם בעקבות סיבות שונות כגון החיידק הליקובקטר פילורי, עלייה בחומציות הקיבה, שימוש בתרופות שונות כגון סטרואידים ו- NSAIDS ומצבים נפשיים ממושכים. גם דלקת בקיבה גסטריטיס שאינה מטופלת בזמן ומסתבכת עלולה לגרום לכיב פפטי. את הכיב הפפטי אין להזניח מאחר והוא עשוי לגרום לא רק לכאבים ודימומים קשים אלא גם למצבים מסכני חיים דוגמת קרע של הקיבה והמעיים וחסימה של המעי.

החזר קיבתי ושטי

בעיית עיכול נפוצה אצל רבים היא חזרה של מיצי קיבה בחזרה אל הושט באופן כרוני, מה שמכונה גם ריפלוקס. מערכת העיכול שלנו פועלת במצב רגיל בצורה חד כיוונית הפוכה וכאשר מיצי הקיבה חוזרים אל הושט לעיתים קרובות מידי, הם עלולים לפגוע בה ולגרום לדלקת. התסמינים של ריפלוקס כרוני הינם צרבות קשות, כאבים ברום הבטן, שיעול טורדני, תחושת מחנק בזמן שכיבה ועוד. הסיבות להופעת ריפלוקס הן היחלשות של שסתום הושט, השמנה, בקע סרעפתי ועוד. חשוב מאוד לטפל בבעיית החזר קיבתי ושטי כרונית מאחר והיא עשויה להאיץ תהליכים ממאירים ולשנות את מבנה הושט באופן קבוע, מה שמתרחש בתסמונת הושט על שם בארט.

 

כיצד מטפלים בבעיות במערכת העיכול?

הדרך שהוכחה כיעילה ביותר לטיפול בבעיות במערכת העיכול היא על ידי תקיפתן בשתי חזיתות בו זמנית – טיפול באמצעות אנטיביוטיקה ותרופות להפחתת החומצה בקיבה וטיפול אלטרנטיבי בשיטת הרפואה הסינית אשר כולל שינוי תזונתי, שימוש בצמחי מרפא וטיפולי דיקור סיני. שני סוגי הטיפולים הללו אינם מתנגשים אחד עם השני והיתרון של הרפואה הסינית הוא בכך שהיא מתאימה לכל גיל ולכל מצב רפואי, ללא תופעות לוואי כלשהן.

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תוכן עניינים

עוד בנושא