תחושת מלאות בבטן – ממה זה יכול להיגרם? וכיצד מטפלים?

אם בתקופה האחרונה התחלתם להרגיש תחושת מלאות בבטן גם לאחר ארוחה קטנה יחסית, ייתכן מאוד כי אתם סובלים מבעיה כלשהי במערכת העיכול שמחייבת פנייה לאבחון ולטיפול. ממה הדבר יכול לנבוע וכיצד ניתן לטפל בכך בצורה הטובה ביותר? מייד תבינו.

 

ממה יכולה להיגרם תחושת מלאות בבטן?

במידה ואינכם סובלים מבעיה רפואית כלשהי אשר נמצאת ברקע (מחלות נוירולוגיות, ממאירויות, זיהום מפושט, בקע וכו'), ככל הנראה מה שגורם לתחושת המלאות שלכם הוא תופעה ידועה בשם דיספפסיה. זוהי תופעה שכיחה מאוד באוכלוסייה ומיוחסים לה מגוון רחב של תסמינים מלבד תחושת המלאות בבטן, כגון כאבי בטן ונפיחות בטנית. מטופלים רבים מדווחים כי לעיתים די באכילת פרי אחד או עוגייה קטנה ומייד תחושת המלאות מופיעה, כמו גם נפיחות בבטן שאינה קשורה לעודף משקל. לאורך זמן, תחושות קשות אלו גורמות לאדם להיות מרוכז רק באוכל ולעיתים אף להימנע ממנו, מה שפוגע באדם לא רק פיזית אלא גם נפשית, עד לכדי הופעת חרדות ודיכאון ברמות שונות.

 

מהן הסיבות שגורמות לדיספפסיה?

ישנן מספר סיבות שעלולות לגרום לדיספפסיה ותחושת מלאות בבטן. למשל, שינויים הורמונליים בעת היריון, בעיות בהתרוקנות הקיבה, זיהום חיידקי (דוגמת הליקובקטר פילורי), זיהום ויראלי, גורמים נפשיים ובעיות אחרות שקשורות לקיבה. לעיתים רבות כלל לא ניתן לאבחן את הגורם שאחראי על כך, מה שעוד יותר גורם להתרוצצות המטופל בין רופאים ולעלייה במפלס החרדה, שאינה תורמת במאומה ואף מחמירה את המצב ואת התסמינים. המצב בו קיימים קשיי עיכול ללא סיבה מאובחנת מכונה בשם דיספפסיה תפקודית אידיופאטית.

לרפואה הסינית יש פתרון

משום שהרפואה המערבית-קונבנציונלית לא תמיד מצליחה למצוא סיבה ברורה לדיספפסיה ולהופעת תחושת מלאות בבטן שלא קשורה לארוחות גדולות, אנשים רבים מוצאים את עצמם סובלים מכך חודשים ואף שנים רבות ללא הקלה. מה בכל זאת ניתן לעשות? בוודאי תשמחו לדעת שהפתרון נמצא ממש בהישג יד בדמות הרפואה הסינית. הטיפולים השונים של רפואה זו הוכחו ככאלה שיכולים לטפל בצורה יעילה בבעיות עיכול למיניהן, כולל תחושות של מלאות בבטן. רפואה זו מתבססת על 3 היבטים:

 

  • תזונה נכונה – ידוע שהימנעות וצריכת מזונות מסוימים יכולה להטיב עם מערכת העיכול של האדם. הרפואה הסינית דוגלת בכך ועל כן מתאימה למטופל תפריט מיטבי עבורו, בהתאם לתסמינים השונים. התפריט כולל גם הנחיות להימנעות ממזונות שונים שאינם מיטיבים עם מערכת העיכול כגון קפאין, אלכוהול, משקאות מוגזים, מאכלים שומניים/חריפים, שוקולד ועוד.

 

  • צמחי מרפא – השימוש בצמחי מרפא רווח מאוד ברפואה הסינית. חלק מהצמחים מוכרים לנו וביניהם ג'ינג'ר, שומר וגם קמומיל. אחרים יכולים להיות פחות מוכרים בשם אך הפוטנציאל שלהם לסייע הינו אדיר. חלק מהצמחים פועלים במנגנון של הפחתת רמת החומציות בקיבה, אחרים מצפים את הקיבה בריר ממסך וישנם כאלו שנוגדים דלקת או מסדירים את קצב ותיזמון פעולת הקיבה.
  • דיקור סיני – טיפול זה יכול להקל באופן מהיר ומיידי על בעיות במערכת העיכול, לרבות תחושת מלאות בבטן, נפיחות וכאבים. בהתאם לנקודה הנדקרת ניתן לטפל בתסמינים השונים בו זמנית וזהו יתרון גדול מאוד למטופל.

 

היתרון הברור של הרפואה הסינית, מלבד היעילות הגבוהה, הוא שהיא לא מתערבת בטיפול הרפואי שמקבלים אלא רק תומכת בו ואף מגבירה את יעילותו. הטיפולים השונים מתאימים למעשה לכל אדם, לרבות תינוקות, ילדים, נשים בהיריון, קשישים ולסובלים ממחלות קשות, והם לא כוללים שום תופעות לוואי כלשהן, מה שנפוץ מאוד בתרופות שנהוג להשתמש בהן ברפואה הקונבנציונלית.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
תוכן עניינים
עוד בנושא
תרופות סבתא

תרופות סבתא הן תרופות שיש בהן כוח אמיתי לסייע בהקלה במגוון רחב של מצבים או בעיות בריאותיות, שכן

רכישת קישורים
מעוניינים לכתוב לנו לאתר?