דרכים יצירתיות להפוך את מעבר הדירה לחוויה משפחתית מהנה

אז הגיע הרגע ואתם צריכים להיפרד מסביבת המגורים המוכרת לכם, ולהחליפה בסביבת מגורים חדשה. יתכן כי הילדים שלכם יקחו את תקופת המעבר בצורה קצת קשה שכן, מדובר על המקום בו הם נולדו ובילו עד לעת הזו, מקום בו הם העבירו את כל הרגעים המכוננים והמאושרים במהלך החיים שלהם. אך לאור העובדה כי מדובר על מעבר דירה שאולי לא בוצע בעקבות החלטה משפחתית כוללת אך הוא עדיין מעבר משותף, הרי שחשוב לערב אותם בתהליך ולהקל עליכם כמשפחה במהלך ההסתגלות לסביבת המגורים החדשה. במילים אחרות – הגיע הזמן לנסות להפוך את השינוי לחוויה מיוחדת שכן, במטרה לוודא כי אתם אכן ניחנים בפני חוויה משפחתית מהנה, החלטנו לרכז עבורכם למאמר הבא 3 טיפים שיסייעו לכם לעשות זאת על הצד הטוב ביותר. 

 

הכנה מקדימה למעבר דירה

רגע שאתם פונים לשירותיה של חברת הובלות במרכז, הגיע הזמן להבין שהדבר הראשון שיהיה עליכם לקחת בחשבון, ומומלץ מספר שבועות לפני מועד המעבר, יהיה לבצע הכנה מוקדמת מבחינת לוחות הזמנים של בני המשפחה בשבוע של המעבר. לשם כך, נסו לתאם את המעבר לתקופה בה מתאפשר לכם לקחת מספר ימי חופש מהעבודה, ולא יזיק אם הילדים יוכלו לקחת חלק במסגרות השונות, במטרה להעניק לכם את האפשרות לארוז ולהתכונן לתהליך המעבר בצורה הטובה ביותר. על כן, במידה ומדובר על תקופה של חופש מהמסגרות החינוכיות, נסו לדאוג לבייביסיטר או לפנות להורים, לאחים או לחילופין לחברים טובים שישמרו על הילדים, או יעזרו לכם בתהליך המעבר. 

 

העצימו את עצמכם כמשפחה

בעת בה תחליטו לשלב ידיים ולהקצות כוחות משותפים לזכות התהליך תוכלו להעצים את התחושות שלכם כמשפחה. על כן, גם אם הילדים שלכם יחסית צעירים, הרי שניתנת לכם האפשרות להעניק להם חוויה יצירתית באמצעות שרטוט של הבית על גבי דף נייר, תוך הענקת מטלה לעיצוב הבית על גבי אותו הנייר. נסו לתת לילדים שלכם לבחור את הרהיטים לחדר שלהם או לחילופין לקבוע באיזה אופן ישולבו במרחבם האישי. בנוסף, נסו לצאת יחד למסע קניות בעקבות הרהיטים והפריטים השונים אותם אתם מעוניינים לשלב בבית וכך למעשה, תוכלו להפוך את התהליך שלקראת המעבר לבילוי משפחתי. 

 

שינוי בנקודת המבט

מרבית האנשים שעוברים דירה סובלים מלחצים ומתחים אשר נלווים  אל תהליך המעבר המורכב. זאת בעוד כי עליכם לזכור כי מדובר על שינוי מבורך שבמרבית המקרים טומן בחובו שיפור משמעותי באיכות החיים ולכן, מומלץ לשנות את נקודת המבט ולהסתכל על התקופה הזו מפרספקטיבה של חדשנות, ולאו דווקא תקופה של נטל ולחצים, ובני המשפחה שלכם ירגישו כמוכם. כמו כן, וודאו כי אתם מקצים זמן להפסקות בין הסידורים השונים במסגרת התהליך, הזמינו פיצה, צפו בסרט יחד כמשפחה ותעשו כל דבר שיאפשר לכם לשבור את שגרת המעבר ולהנות מהרגע. 

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
תוכן עניינים
עוד בנושא
רכישת קישורים
מעוניינים לכתוב לנו לאתר?