בדיקת אק"ג – מה היא תספר לכם?

ניתוח פעילות הלב, היא יכולת חשובה מאוד של האבחון הרפואי כיום. כלי מרכזי בהקשר זה, מהווה הבדיקה אשר ידועה בשם בדיקת אק"ג. במה מדובר? כיצד בדיקה זו מבוצעת? ובמה היא יכולה לסייע?

 

בדיקת אק"ג – בדיקה חשמלית לב

אק"ג או Electrocardiography היא בדיקה שממוקדת בדבר אחד – הפעילות החשמלית של הלב. שרירי הלב, מופעלים כידוע על ידי פולסים חשמליים. ניתן לקלוט אותם במכשיר אשר מכונה קרדיוגרף ולקבל רישום של נתונים אלה. זאת, גם במנוחה של הנבדק וגם, אם מעוניינים, במאמץ. אז

מה תספר לכם בדיקת אק"ג? מבחינת הרופא המאבחן, בדיקה זו מספקת מידע רב מסוגים שונים על תפקוד הלב. מידע זה, עשוי לסייע באבחון מצבים כמו אוטם שריר הלב.

 

CT לב – להשלמת התמונה

אבחון רפואי של הלב, משלב במקרים רבים מידע מסוגי בדיקות נוספים. למשל ct לב, אשר מכונה גם צנתור וירטואלי. CT הוא ראשי התיבות Computed Tomography (טומוגרפיה ממוחשבת). מדובר בשיטה מתוחכמת, אשר משלבת מספר רב של צילומים של הלב, לשם יצירת הדמיה עדכנית ומדויקת של המבנה שלו. בדיקה כזו עשויה להחליף צנתור לב. מאחר שהיא לא פולשנית, הדבר גם קל ונוח יותר לנבדק.

בדיקות נוספות

אק"ג ו-CT לב אמנם בולטות במיוחד בהקשר זה, אך יש סוגי בדיקות נוספים ללב. שתי דוגמאות בולטות לכך, הן

אקו לב – אקוקרדיוגרפיה של הלב או אולטרסאונד של הלב, היא בדיקה באמצעות שידור גלי קול אל הלב. אחד היתרונות המעניינים של בדיקה זו, היא היכולת למדוד ולהציג מידע על כיוון ומהירות זרימת הדם בלב.

מיפוי לב (מיפוי איזוטופים) – מבוסס על שימוש ברדיואיזוטופים, אשר מוזרקים לנבדק. הקרינה שהם פולטים מאפשרת לצלם את מצב הלב. כמו כן, ניתן לראות גם את מידת קליטת האיזוטופים ברקמות, אשר משמעותית לאבחון התפתחות מחלות.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
תוכן עניינים
עוד בנושא
תרופות סבתא

תרופות סבתא הן תרופות שיש בהן כוח אמיתי לסייע בהקלה במגוון רחב של מצבים או בעיות בריאותיות, שכן

רכישת קישורים
מעוניינים לכתוב לנו לאתר?