טיפול בכוסות רוח ודיקור – שיטות שונות תוצאה דומה?

טיפול בכוסות רוח ודיקור מהוות שתיים מטכניקות הריפוי הרבות של הרפואה הסינית בשילוב תזונה, תנועה, רפואת צמחים ועוד. הרפואה הסינית היא עתיקה יומין שקיימת למעלה מ-2000 שנה והיא רואה באדם יצור המושפע מהסביבה. האנרגיה האנושית מורכבת מהגוף הפיזי והנפש הקשורים זה בזה והוא נתפס בתור מערכת איברים ולכל איבר יש את התפקידים שלו. בין האיברים זורמת לה אנרגיה שהיא אנרגייה החיים והיא מכונה צ‘י. הן שהאדם בריא והן שהוא חולה הכל קשור לאיזון ולשיווי המשקל בין האיברים ובזרימה האנרגתית ביניהם.

 

טיפול בכוסות רוח ודיקור

כאמור, כוסות רוחות מהוות את אחת מהטכניקות החשובות של הרפואה הסינית ויש אזכורים לטיפול כבר מהמאה הרביעית. הן עשויות פלסטיק, במבוק או זכוכית ומצמידים אותן לגוף המטופל, זאת על ידי יצירה של ואקום עם משאבה או חום. אותו ואקום שואב ומרים את העור של המטופל לכוס עצמה. לעתים עושים שימוש בכוסות הרוח מעל מחטי הדיקור, אך אפשר גם להניח אותן ישירות על האזור המודלק ללא מחטים. לעתים נהוג לשלב גם בין שיטה נוספת המכונה הקזת דם לבין הכוסות.  כוסות רוח מסייעות לטפל במגוון עצום של בעיות רפואיות ומחלות כמו למשל שפעת והצטננות, כאבי ראש ומיגרנות, כאבי בטן, פציעות גב, פריצות דיסק, דלקות פרקים, שרירים תפוסים ועוד.

 

הטיפול בכוסות רוח יתרונות

  • כוסות רוח מסייעות לשבור את מעגל הכאב ומזרימות את הדם בגוף
  • כוסות דם מסייעות לפנות פסולת ורעלים
  • מפחיתות תקיעות והתכווצויות

דיקור סיני

דיקור סיני כאמור הוא כלי טיפול הלקוח מהרפואה הסינית. באמצעות מחטים עדינות ניתן לטפל בקשת רחבה של בעיות כמו בעיות אורטופדיות, תשישות, עייפות כרונית, אסטמה ואלרגיות, בעיות עור, בעיות פריון, בעיות שינה ועוד. מכיון ועל פי הרפואה הסינית זורמת אנרגיית צ‘י דרך המרידאניים (ערוצים שלא ניתן לראותם) בין האיברים, כשנוצרת חסימה בערוצים הללו, האנרגיה לא זורמת ואז הגוף יוצא מאיזון ומופיעים סימפטומיים פיזיים. מטרת הדיקור היא לווסת את הזרימה האנרגתית ולאזן את הגוף.

 

דיקור סיני יתרונות

  • אינו גורם לתופעות לוואי או תסמינים
  • מסייע לטיפול במגוון עצום של בעיות ומצבים רפואיים
  • ניתן לשלב עם טיפולים אחרים
  • מתאים לכולם החל מתינוקות ועד קשישים
  • מסייע להזרים את הדם בגוף, מניע אותו, מעלה את תחושת האנרגיה ומפחית כאבים
  • משפר את איכות החיים
  • מפחית את הסיכוי להיווצרות בעיות רפואיות שונות ואף מחלות

 

איך זה מתבצע?

הן הדיקור והן הטיפול בכוסות רוח מתבצע בזמן שהמטופל שוכב על מיטת טיפולים ייחודית. המטפל עושה שימוש במחטים סיניות הנחשבות לדקות מאוד, זאת בשונה ממחטי דיקור יבש. הדיקור נעשה בחלקי גוף שונים ועליהן הוא משלב את כוסות הרוח במיקומים רלוונטיים. המחטים נמצאות בתוך הגוף בין 30-50 דקות בהתאם לצורך. ניתן להפריד בין שני סוגי הטיפול או לשלב ביניהם. כל כלי למעשה מספק בגוף אפקט שונה והשילוב ביניהם מסייע לריפוי. שיטה זו למעשה מעוררת אזור מסוים באופן חזק ויעיל מאוד, בעיקר מבקרים בהם יש תקיעות וצורך להניע את האזור מחדש.

 

מומלץ לבחור מטפל או מומחה בתחום רפואה סינית בהתאם לבעיה ממנה אתם סובלים. מאוד חשוב החיבור ביניכם לבין המטפל, שכן ברוב המכריע של המקרים נדרש רצף טיפולים בכדי להשיג תוצאה או שיפור במצב. לעתים המטפל ימליץ על טיפול תחזוקתי אחד לכמה שבועות בהתאם לצורך. מומלץ לבדוק היכן המטפל למד, לבקש לראות הסמכות ותעודות רלוונטיות, לשאול לגבי הניסיון של המטפל ולבקש המלצות.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
תוכן עניינים
עוד בנושא
תרופות סבתא

תרופות סבתא הן תרופות שיש בהן כוח אמיתי לסייע בהקלה במגוון רחב של מצבים או בעיות בריאותיות, שכן

רכישת קישורים
מעוניינים לכתוב לנו לאתר?