מחלות מקצוע נפוצות ששווה להכיר ולהישמר מהן

לכולנו הבריאות חשובה. רובנו משקיעים בגוף ובנפש שלנו ומנסים לשמור עליהם. חלקנו מנהלים וחיים אורח חיים מאוזן ובריא לגמרי, נמנעים מעישון, אוכלים בריא תפריט עשיר בויטמינים ומינרלים, יש כאלה שאפילו מחשיבים עצמם לצמחונים או טבעונים מסיבות בריאותיות, נמנעים משתיית משקאות המכילים אלכוהול וקפאין, מבצעים פעילות גופנית באופן קבוע, מבצעים בדיקות שגרתיות וכדומה. יש גם כאלה שמקפידים רק על חלק מהדברים שזה גם מצוין. יחד עם זאת ולמרות זאת, מחלות ומצבים רפואיים מורכבים הם חלק בלתי נפרד מחיינו. השורות הבאות יעסקו בנושא שנדחק קצת לשוליים, אך חשוב לדבר עליו ולהעלות אותו על סדר היום. מחלות מקצוע נפוצות.

 

בעיות גב צוואר וברכיים

אנשים רבים סובלים מבעיות אשר באות לידי ביטוי בכאבים חדים בגב, בצוואר ובברכיים. לא כולם מודעים לכך שאותם כאבים יכולים להיגרם כתוצאה מעומס יתר ושחיקה ממושכת מביצוע פעולות מסוימות בעבודות. מי סובל מבעיות כאלה? אנשים שעובדים בעבודות פיזיות כמו למשל שיפוצניקים וקבלנים, אנשים המתמחים בהקמת חיפוי קיר חוץ וסוחבים לעתים קונסטרוקציות כבדות, אנשים מתחום האלומיניום, הברזל והזכוכית, עובדים בתחום ההובלות, אנשים שנמצאים המון שעות בישיבה מול מחשב ועוד. בנוסף עובדים המבצעים פעולות חוזרות הכוללות כיפוף ויישור של הברכיים לפעמים עשרות ומאות פעמים ביום שוחקים את המפרק לאורך זמן.

 

תסמונת התעלה הקרפלית וטריגר פינגר

מדובר בשני ליקויים שיחסית דומים אחד לשני. מה שמאפיין אותם זה כאבים חדים בכפות הידיים ובאמצעות של כפות הידיים, כאבים והגבלה בתנועה של מפרק כף היד ותחושה חוזרת של נימולים. לרוב, מי שסובל מהבעיות הללו הם אנשים שעובדים המון שעות על המחשב כמו קלדניות, נגנים, ספורטאים ובעלי מקצוע שעובדים הרבה עם כלי עבודה כמו פטישון, מברגה, מקדחה וכדומה.

בעיות שמיעה

עובדים החשופים לרעשים לאורך שעות רבות במהלך היום יכולים לסבול מירידה ופגיעה במערכת השמיעה. יש מקרים חמורים שבהם עובדים מעידים על צפצופים בלתי פוסקים. למעשה, כל אדם שנמצא בסביבת עבודה מרעישה כמו עובדים במפעלים, עובדים בבניה ושיפוצים, אפילו תקליטנים ששומעים מוזיקה חזקה, יכולים לסבול מפגיעות אלה. ככל שהרעש עוצמתי יותר, זמן החשיפה לפגיעה נמוך יותר. יש היום מגוון של אמצעים מקלים המסייעים למנוע בעיות שמיעה במקום העבודה וחשוב שלא להתעלם מהם ולעשות בהם שימוש במהלך כל שעות העבודה שלכם.

 

מחלת הסרטן

כידוע יש סוגים שונים ורבים של מחלה זו. גם מחלה זו, בשונה ממה שאנשים רבים חושבים יכולה להיות מוכרת בתור פגיעה בעבודה. למשל, חקלאים שנמצאים זמן רב בחוץ וחשופים לקרני השמש המסוכנות, עולה הסיכון שיחלו בסרטן העור, אנשים שחשופים לחומרים כימיים מסוכנים כמו אסבסט למשל עלולים לחלות בסרטן ריאות או מחלות ריאה אחרות ולהיות מוכרים בתור נפגעי עבודה.

 

קיים חשד לפגיעה כתוצאה מעבודה במקום מסוים מה עושים?

אם אתם סובלים מבעיה או מחלה וקיים חשד ולו הקטן ביותר שזה נוצר כתוצאה מהמשרה בה אתם עובדים, מגיעות לכם זכויות. מה שאתם צריכים לעשות זה לפנות לעורך דין המתמחה בתביעות הקשורות לביטוח הלאומי וגם במקביל לקרוא קצת על הזכויות של נפגעי עבודה. חשוב להבין כי מדובר בתהליכים בירוקרטיים ארוכים וסבוכים, מעבר דרך וועדות, ביקור אצל רופאים מומחים, איסוף כל הנתונים והמסמכים הרפואיים, חתימה על מסמכים, אך בסופו של דבר אם תוכיחו כי אכן המחלה נגרמה כתוצאה מהמשרה בה אתם עובדים, תקבלו את כל הזכויות המגיעות לכם גם בהיבט הכלכלי וגם בהיבט של תנאים מקלים במקום העבודה.

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תוכן עניינים

עוד בנושא
מחלות עור

בשונה מסוגים שונים של מחלות, מחלות עור לרוב לא ניתן להעלים באופן אבסולוטי, אלא אם כן מדובר במחלת

מהו רישיון רפואי ?

אם שמעתם את הביטוי רישיון רפואי ותהיתם מה בדיוק הוא כולל נסביר לכם כאן מהו רישיון רפואי. בישראל

זכויות נפגעי עבודה

רובנו עובדים קשה, חלקנו קשה מאוד. נותנים מעצמנו, משקיעים, עושים את כל המוטל עלינו, ממלאים את החובות שלנו.