פנימיות נוער בסיכון – מסגרת תומכת לנוער

פנימיות נוער בסיכון

כאשר מדברים על פנימיות נוער בסיכון הדבר הראשון שעולה לנו לראש הוא בדרך כלל מקום בו נמצאים בני נוער ממעמד סוציו אקונומי נמוך. נוער אשר נפלט ממערכת החינוך או הדרדר לעולם הפשע. בפועל באותן פנימיות נמצאים בני נוער רבים שכלל לא עונים לשלושת הקריטריונים הללו ובאים דווקא ממשפחות ממעמד סוציו אקונומי גבוה.
לעיתים מדובר בילדים מבתים הרוסים שאחד ההורים אינו נמצא או אינו מתפקד. אך לעיתים מגיעים בני הנוער לפנימיות אחרי שההורים שלהם זרקו אותם מבתיהם.

מי הצוות בפנימיות נוער בסיכון?

צוות העובדים בפנימיות נוער בסיכון מורכב ממגוון רחב של בעלי תפקידים.
ישנם אנשי חינוך אשר תפקידם הוא להחזיר את הילדים לתלם בהיבט של שגרה ובהיבט של לימודים כאשר נכנס גם כמובן פאן של תהליך חיברות. חינוך מחדש, שאותו רוב הילדים לא קיבלו בבית.
פרט לאנשי החינוך ישנם עובדים סוציאליים אשר תפקידם הוא לדאוג לרווחתם של בני הנוער אשר גרים בפנימיות.

פנימיות לנוער בסיכון רבות משלבות בסגל העובדים שלהן גם מתנדבים שבהכשרתם הם אנשי חינוך או שהחינוך קרוב לליבם ומסייעים לאותם בני נוער בהיותם מנטורים. הם עושים זאת על ידי עזרה בלימודים, וכמובן עזרה בחיי היום יום.
בנוסף, הם גם ממלאים תפקיד חשוב בחיי בני הנוער שלא נמצאים בביתם.
לכן, לעיתים אותם מתנדבים גם נחשבים לדמות הורה עבור בני הנוער ומהווים עבורם מודל לחיקוי והצלחה.

מטרתן של הפנימיות

המטרה העיקרית של פנימיות לנוער בסיכון היא החזרתם של בני הנוער לתלם על מנת שלא ידרדרו לחיי רחוב או לחיי פשע ועל ידי הקניית ערכים וכלים להתמודדות עם אתגרי היום יום אותם.
מטרה נוספת של כל פנימיה היא לתמוך באותם ילדים בהיבט הלימודי ולעזור להם להוציא תעודת בגרות. זאת על מנת להבטיח להם עתיד טוב יותר. כמו כן לנסות לעזור להיטמע חברתית על ידי גיוס לשירות משמעותי בצהל.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
תוכן עניינים
עוד בנושא
דיכאון ילדים

דיכאון הוא תופעה נפשית ורגשית שאין לה מגבלה של גיל, מגדר, דת או מצב אישי. אמנם יש תנאי

רכישת קישורים
מעוניינים לכתוב לנו לאתר?