קנאביס – יתרונות מול חסרונות

קנאביס, הפך להיות בשנים האחרונות לדבר מקובל מאוד מבחינה חברתית במדינת ישראל, וככלל, בעולם כולו. מצד אחד, הוא עדיין נחשב לחומר לא חוקי מבחינה משפטית במדינת ישראל, אך מבחינה חברתית מדובר על סיפור אחר לגמרי. ישראלים צורכים אותו , במקומות ציבוריים, וכבר לא ניכר שיש שום מבוכה, ולא המבוכה הקטנה ביותר בצריכה קבועה שלו. בד בבד, משטרת ישראל ובתי המשפט מקלים ראש בנושא הזה, וניכר שמדובר רק על עניין של זמן, עד שמדינת ישראל תעבור תהליכים שדומים לתהליכים שמדינות אחרות כבר עברו בשנים האחרונות – ואנחנו כמובן מדברים על לגליזציה שלו מבחינה חוקית. אך האם הקנאביס הוא חומר כל כך טוב כפי שאנחנו חושבים? בשורות הקרובות ננסה לענות על סוגיה זו.

יתרונות של צריכת קנאביס

היתרונות שלו הם רבים. מחקרים רבים בעולם הצביעו על מגוון רחב של יתרונות שונים שהקנאביס מחזיק, ולא סתם, מדובר כיום על חומר שניתן לאנשים חולים – שכן מדובר על תרופה של ממש. תוכלו למצוא יתרונות רפואיים נוספים שלו תחת כתובת האינטרנט הבאה – aboody.co.il. מעבר לכך, לקנאביס יש יתרונות רבים מבחינה נפשית. מדובר על חומר מרומם רוח, כזה שנחשב לאחד שמסייע לאנשים רבים עם רגשות לדוגמת – חרדה, עצב, דיכאון, וכיוצא בזאת. בנוסף, הוא חומר טבעי לגמרי – אין בו שום עירוב של חומרים כימיקליים למיניהם.

חסרונות של צריכת קנאביס

לגבי חסרונות הצריכה, כאן אנחנו מגיעים כבר לתחום אפור יחסית. ישנן מחלוקות רבות בקרב רופאים, מדענים, וצרכנים רבים, אשר חלוקים בדעתם לגבי ייתכנותם של חסרונות משמעותיים של צריכת הקנאביס, זאת לדוגמת פגיעה מוחית, פגיעה בזיכרון לטווח הקצר, ועוד חסרונות כיוצא בזאת.

מה עוד כדאי וחשוב לדעת?

  • בכדי לצרוך קנאביס באופן חוקי חייבים רישיון ואישור מיוחד אותו מנפיקה היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות או דרך רופא המוסמך לכך.
  • מי שזכאי לקבל את הטיפול לרוב סובל מכאבים כרוניים או מאחת המחלות הבאות: פוסט טראומה, אפליסיה, מחלות סופניות, פרקינסון, קוליטיס, קרוהן, מחלת הסרטן לסוגיה השונים, איידס וכיוצא בזה.
  • המחיר להגעה לביקור אצל רופא מומחה בכדי להוציא רישיון כדי שניתן יהיה לעשות שימוש בקנאביס באופן חוקי נע בין 200-300 ש“ח לשנה.
  •  ניתן לרכוש אותו בבתי מרקחת המורשים לכך בלבד. היום ניתן ליצור קשר עם בתי מרקחת אינטרנטיים שמבצעים את המשלוח עד לפתח הבית. ניתן להיכנס לאתר של משרד הבריאות ולבדוק את הרשימה ברשת האינטרנט.

לסיכום, לצריכה של קנאביס יש יתרונות וחסרונות, לפני שמתחילים לצרוך יש לבדוק את הנושא לעומק, להבין את ההשלכות של זה לכאן ולכאן ולבצע את הצריכה בצורה מבוקרת ואחראית.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
תוכן עניינים
עוד בנושא
איך להפסיק התמכרות

התמכרות היא מצב גופני מאד בעייתי שבו הגוף מרגיש שהוא צריך, לצורך קיום ממשי ויומיומי חומר מסוים. באופן

פסוריאזיס

עולם הרפואה מכיר כיום במגוון רחב של מחלות עור ויש אנשים שהמגע השוטף של העור שלהם עם האוויר

רכישת קישורים
מעוניינים לכתוב לנו לאתר?