ספרים לנפש – למה כדאי לכם לקרוא וכמה שיותר?

לחץ, מתח, חרדה, דיכאון – כל אלה נחשבים למצבים מוכרים בעידן המודרני של העולם המערבי בו אנו חיים. רובנו נמצאים תחת סטרס די תמידי. קמים בבוקר מוקדם, לפעמים אפילו מספיקים להתאמן לפני שהבית מתעורר, מתקתקים את הילדים, מפזרים במסגרות, נכנסים למשרד או חוזרים לעבודה בבית ו-”על הדרך“ גם דואגים לכל מה שקשור לבית. לחץ לחץ, ושוב פעם לחץ. אז אם גם אתם מחפשים את הדרך להירגע, הדרך להתנתק ולשכוח מהכל התחילו לקרוא! לקריאת ספרים לנפש קשת רחבה של יתרונות.

 

ספרים לנפש- מוריד לחץ, מגדיל את הידע הכללי, מחזק תהליכים קוגנטיביים

הנה כמה מהיתרונות המרכזיים של קריאת ספרים באופן קבוע:

  • משחרר לחץ – ברגע שאתם מתחילים לקרוא, אתם נכנסים לתוך עולם שלם של קסם. אתם נשאבים לתוך חווית הקריאה, מתנתקים מהסביבה, מהמסכים ומכל מה שמכניס אותנו למתח. נרגעים.
  • שיפור הזיכרון – קריאת ספרים הוכיחה את עצמה באינספור מחכרים כתורמת לשיפור הזיכרון ומחזקת תהליכים קוגנטיביים.
  • תורמת ליצירתיות – קריאה מכניסה יצירתיות להילוך גבוה, מביאה לנו רעיונות חדשים ואף לעתים תורמת לנו ליציאה מאזור הנוחות שלנו.
  • ידע- קריאת ספרים משפרת בצורה ניכרת את הידע שלנו בשלל תחומים כמו היסטוריה, מדע, גיאוגרפיה, טכנולוגיה, אסטרונומיה, ביולוגיה ועוד.

 

כשמדובר על חשיבותם של ספרים לנפש, לא רבים מודעים לטיפול שנקרא ביבליותרפיה. מדובר בשיטת טיפול השייכת לקבוצת טיפול באומנות. באמצעות תהליך דינמי בו משלבים טקסטים ספרותיים ניתן  לטפל בקשת רחבה של בעיות הן אצל ילדים והן אצל מבוגרים לרבות גירושים בין בני זוג, מוות, בעיות קשב וריכוז, סיוטים ובעיות שינה, דיכאון, חרדה ועוד. מגוון רחב של מטפלים בישראל מתמחים בשיטת טיפול זו המסייעת בהפחתת רגשות שליליים, העלאת המודעות העצמית ושיפור האמפתיה כלפי האחר.

 

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
תוכן עניינים
עוד בנושא
רכישת קישורים
מעוניינים לכתוב לנו לאתר?