סיפורי התנ“ך לילדים – כיצד הם עוזרים לטפל בבעיות רגשיות?

המונח בעיות רגשיות הן אצל ילדים והן אצל בוגרים מאגד מגוון עצום של הפרעות הגורמות לקשיים בהתמודדות חיי היום היום. קשיים רגשיים מובילים להיווצרות של מחשבות, רגשות קיצוניים, פחדים, בעיות התנהגות ועוד. המטרה שלנו ההורים היא לעזור לילדים שלנו להבין איך הם יכולים לווסת את הרגשות שלהם ולתעל אותם לטובתם, לגרום להם להיות יותר אמפתיים כלפי הסביבה ואף לסייע להם לשלוט בפחדים וכך למנן אותם. אחת השיטות לווסת את אותם רגשות ולאזן את הילדים שלנו מבחינה רגשית נקראית בבליותרפיה. יותר ויותר מטפלים נעזרים בסיפורי התנ“ך לילדים לטיפול בבעיות רגשיות בשל המסרים הרבים החבויים בסיפורים אלה.

 

אילו מסרים סיפורי התנ“ך לילדים מעבירים?

הסופר אורי אלטר טוען כי סיפורי התנ“ך מהווים כלי מצוין לעזור לילדים במצבי התנהגות ובעיות רגשיות שונות. חלק מהילדים ובני הנוער סובלים מהתפרצויות זעם שונות, כעסים מתמידיים, יש להם נטייה לאלימות, סף תסכול נמוך, אימפולסיביות, טווח קשב קצר ועוד. כמובן שיש לאבחן כל מקרה לגופו ולעתים אין ברירה אלא לערב פסיכולוג ילדים או מטפל רגשי מוסמך לילדים בעלי רקע מתאים. יחד עם זאת, לאותם סיפורי תנ“ך יש המון מסרים חיוביים וטובים שאפשר להעביר דרך הסיפור ואף בסיום הסיפור ניתן להציע כל מיני פעילויות בתחומים שונים שהמטרה שלהם היא להכיר את הסיפור לעומק ולצאת עם הערך ממנו.

איך עושים את זה? בעזרת טיפול רגשי מאבחנים את הבעיה ממנה הילד או בן הנוער סובל ואת רמת החומרה שלה. לאחר מכן בוחרים סיפור שתואם את אותו מצב ודרכו מעבירים את המסר בצורה אומנותית המשלבת בין הרגש לשכל הישר. חשוב ליצור חיבור בין הדמות בסיפור לבין הילד.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
תוכן עניינים
עוד בנושא
דיכאון ילדים

דיכאון הוא תופעה נפשית ורגשית שאין לה מגבלה של גיל, מגדר, דת או מצב אישי. אמנם יש תנאי

רכישת קישורים
מעוניינים לכתוב לנו לאתר?